Žena s labutí připlouvá

Naše nakladatelství Fortna nachystalo čtenářům na letošní jaro závěrečnou porci ženské fantastiky v podobě posledního svazku antologie s názvem Žena s labutí. Je to čtvrtý svazek z dokončeného čtyřdílného souboru. Vydání knihy jako obvykle předchází předplatitelská kampaň. Naši příznivci si nyní mohou knihu pořídit s předstihem, než se objeví v knihkupectvích, a k tomu si vybrat nějaký pěkný dárek od samotných autorek. Děkujeme všem za podporu našeho projektu!

 

 

Pro krátké připomenutí – v čem tedy spočívá myšlenka celého projektu Lehké fantazijno? Jde o záměr vydat antologii fantastiky, do níž se zapojí české i slovenské autorky, s cílem sestavit reprezentativní a co nejrozmanitější výbor z díla předních i začínajících spisovatelek fantastiky. A protože každá správná antologie potřebuje nějaký klíč, naše pracuje s motivy tarotových karet. U Ženy s labutí je to konkrétně karta Láska, vyobrazená jako zámecká paní s dítětem na loďce mezi labutěmi. Labuť reprezentuje lásku, harmonii a krásu. K symbolu labutě patří probuzení vlastní síly, půvab a vnitřní krása, nevinnost, věrnost, sebevědomí, porozumění symbolice snů, nahlížení do budoucnosti, štěstí, pochopení duchovního vývoje, rozvíjení intuice, věštění, laskavé jednání s druhými a odhodlanost splnit závazky, ale i vášeň a smyslnost (černá labuť). Později je také umělci (zejména básníky a hudebními skladateli) spojována se smrtí, resp. s něčím posledním, umírajícím, což vychází z domněnky, že labuť před smrtí zpívá.

 

Čtvrtý svazek antologie opět obsahuje 13 povídek reprezentujících žánrovou pestrost literární fantastiky (klasická/historická/městská/humoristická/fantasy, sci-fi, alternativní historie, postapo, aj.) a zároveň zobrazujících schopnost hrdinek a hrdinů ctít především lásku, harmonii a krásu! Na koho se můžete těšit? Tady je výčet autorek a jistě si mezi nimi najdete tu svou:

Eva Hauserová: Vlčí tvář
Zuzana Hartmanová: Kruhy na hladině
Sanča Fülle: El  Instigator
Emma Surdu: Labutí kámen
Anna Olejárová: Krakeniáda
Lenka Hnízdilová: Mezi světy
Veronika Salášková: Kožešina a hůl
Petra Štarková: Havraní rapsodie
Monika Kandriková: Ponechajte si
Dagmar Lachmanová: V pasti
Kristýna Sněgoňová: O lidech a nelidech
Radmila Tomšů: Za chyby se platí
Jana Plauchová: Po oblakoch nikto nechodí obutý

 

Editorkami svazku jsou opět Františka Vrbenská a Zuzana Hloušková, které se dlouhodobě pohybují na scéně české fantastiky a díky svému přehledu i publikačním zkušenostem jsou zárukou dobrého vkusu, takže se můžete těšit na kvalitní četbu. Předmluvu napsal Martin Králik, šéfredaktor časopisu Jupiter a zástupce knihkupectví Martinus, a doslov sestavila známá televizní moderátorka a fantazácká aktivistka Silvie „draky“ Šustrová.

I třetí svazek doprovází sada 13 speciálních výkladových karet, vytvořených tak, aby seděly k povídce i k podobě samotné autorky. Všechny čtyři svazky nyní dávají dohromady 52 karet – celou výkladovou sadu – a lze s nimi nyní pracovat jako s jakýmikoliv jinými výkladovými kartami. Přiložený leták obsahuje popis posledních 13 karet a základní návod k jejich výkladu. Autorem originálních ilustrací je hradecký výtvarník, mykolog, publicista a mystifikátor Jaroslav Svoboda. Obálku ilustrovala Jana Maffet Šouflová a opět můžete ve vyobrazení skupiny velmi zvláštních spisovatelek hledat celou řadu skrytých i zjevných vtípků. Kniha má svůj standardní formát B6, 352 stran, pevnou vazbu, barevnou obálku a černobílé ilustrace uvnitř.

 

 

Ještě váháte, zda si knihu pořídit? Třeba vás přesvědčí ukázky z povídek:

Doprovodné materiály:

 

Kde koupit?

Knížku si můžete koupit přímo od nás na tomto webu a e-shopu a podpořit nás tak. Až do konce června poběží předplatitelská kampaň, v rámci které lze knihu získat dříve, než bude na pultech knihkupectví. Vydavatelem všech svazků je nekomerční Nakladatelství Fortna a vydání všech svazků realizuje s pomocí mecenášů a předplatitelů. Občas čelíme dotazům, proč při řešení finančních zdrojů volíme právě crowdfunding. Proč? Protože každý z vás tak může přispět na náš slibně se rozvíjející projekt a ještě ke své knize dostat i bonus (nebo bonusy) z naší pestré nabídky. Kromě dárků s motivem labutě jsou k mání i předměty, které vyrobily samy autorky, či jejich dříve vydaná díla a další zajímavosti. Pokud si některý z nich vyberete, přibalíme Vám ještě malý knižní dárek jako pozornost našeho nakladatelství. Tak neváhejte a mrkněte k nám do obchodu (viz produkty na pravém panelu). Uvidíte, že se tam najde pro každého něco!

Nyní je možné dárky více kombinovat (např. si zvolit podepsanou knihu nebo knihu a nějaký dárek od autorky a k tomu přidat třeba náhrdelník, papírovou, nebo kovovou, nebo obě dvě záložky atp.).

Po ukončení kampaně bude kniha dostupná v síti běžných knihkupectví a internetových obchodů PEMIC a SEQOY.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Při nákupu nad 400 Kč obdržíte navíc knihu Cvokyně od Evy Hauserové (autorka povídky v Ženě s labutí). Skrýt