Anna Olejárová: Krakeniáda

Anna Olejárová nepochybuje, že kdyby se na českém nebo slovenském území objevila bájná nadpřirozená bytost, našli by se občané, kteří by na ní uměli vydělat.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). Vznikla z čisté prostopášnosti a fascinace mořským světem, prehistorií a chobotnicemi, které jsou velmi inteligentní, tajemné a jejich schopnost regenerace je podivuhodná. Pak už stačilo domyslet, co by průměrný našinec s takovým (téměř) zázrakem provedl. K povídce se váže výkladová karta Hojnost.

Význam karty Hojnost
Jaro je obdobím obrody přírody, rozkvětu a hojnosti. Když nastane ve vašem životě, radujte se a plnými doušky si užívejte přítomnost. Napijte se z pomyslné studny života vitality a radosti. Dovolte, nechť vaše dny prosvítí jasné slunce a doprovází ho dostatek a smích. Uvolněte se, odpočívejte a hrajte si. Života je potřeba si užívat, nikoli v něm jenom přežívat. Máte právo dělat něco jen tak pro potěšení a užívat si přítomnosti. Za ta léta plná racionálních rozhodnutí a cílených kroků jste možná schopnost dělat něco jen tak pro radost ztratili. Možná cítíte vinu, a tak si příjemné okamžiky dokonce odříkáte. Z ničeho se netěšíte, váš život je šedivý a studený. Je na čase to změnit! Poskytněte své duši jarní obrodu, potěšení z dobrého jídla, příjemné hudby, setkání s přáteli, z hravé zábavy či objevitelských cest. Zkrášlete si svůj domov nebo zvolte nový účes – a hlavně, přijměte sami sebe jako krásnou lidskou bytost. Vždyť právě zažíváte období sklizně, bohatství a přílivu! Tak se nebojte být štědří k sobě i druhým a třeba se i trochu se rozmazlovat. Ale pozor – i dobrého jen tolik, co unesete!

Ukázka z povídky

Štítky: , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.