Dagmar Lachmanová: V pasti

S Dagmar Lachmanovou najdete recept, jak řešit domácí násilí nadpřirozenou cestou.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). Inspirací k napsání povídky byla dávná vzpomínka na dobrodružné příběhy o vlněném panáčkovi, které kdysi autorka vymýšlela pro svou mladší sestru. Po několika desítkách let ale přidělila téhle loutce roli úplně jinou. K povídce se váže karta Zoufalství.

Význam karty Zoufalství
Ať už to nazvete špatnou náladou, špatným dnem nebo špatným životem, drží vás v sevření pocit naprosté prázdnoty, podobně jako ženu na obrázku omotal trs svízele. Všechno se zdá bezútěšné a postrádá smysl. Obklopují vás samé překážky, ať už skutečné nebo imaginární, a omezují vaše přání a činy. Dokonce jim dovolujete, aby vás věznily, takže se cítíte jako v pasti. Stěny cely jste si ale postavili sami z nízké sebedůvěry, ochromujícího strachu a věčných vnitřních dilemat. Zoufalství, pochybnosti a frustrace vám svazují nohy. Jedinou cestou ven je past rozbít. Na to nejprve potřebujete nabrat síly. Vyjděte si na chvíli ven pod širé nebe, zapomeňte aspoň na chvíli na své problémy, vnímejte, jak voní tráva, naslouchejte větru, dovolte duši, aby se občerstvila. Jedině tak se budete moci podívat na svou situaci novýma očima, zmobilizovat svou vůli a překážky zdolat. Nesněte však o zázracích, které vás z pasti vysvobodí, o princi na bílém koni či kouzelném prstenu, ale požádejte o skutečnou pomoc, využijte přátel nebo profesionálních služeb. Sebrat odvahu a na stěny cely si pořádně posvítit ale musíte sami.

Ukázka z povídky

Štítky: , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.