Emma Surdu: Labutí kámen

Proč Ludvík Bavorský postavil Neuschwanstein, se dozvíte v povídce Emmy Surdu.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). Je autorčinou první publikovanou povídkou a k jejímu napsání ji inspirovala – jak jinak – návštěva známého bavorského zámku Neuschwanstein. K povídce se váže karta Láska.

Význam karty Láska
Zámecká paní s dítětem v náruči se projíždí na loďce mezi labutěmi. Karta symbolizuje princip lásky prodchnuté moudrostí a schopností lásku dávat a přijímat. Lidé potřebují žít ve jménu nesobecké lásky, která si neklade nároky a podmínky. Lásku není potřeba si zasloužit, protože k nám přichází bez ptaní. Proniká na tělesnou i duchovní úroveň. Může vytvářet vztah mezi lidmi nebo vztah k Bohu, k věci, činnosti, k místu a vlasti, ke kulturním výdobytkům. Nejčastěji vyjadřuje silné citové zaujetí k jiné osobě (nebo osobám), spojené se šťastnými pocity v jejich přítomnosti. Je-li vztah oboustranný, pak je důležité udržet rovnováhu mezi dáváním a braním. Lásku vysílat a přijímat by mělo být stejně příjemné, pokud se tak neděje, stala se někde chyba. Třeba jde jen o jednostranný vztah, kdy je cit neopětovaný (nešťastnou lásku), nebo o pouhou chtivost něco získat (moc, peníze, sexuální uspokojení). Ač se i v těchto případech používá slovo „láska“, je potřeba její povahu dobře rozlišovat. Abychom pak nežili v iluzi, jejíž konfrontace s realitou nás bude zraňovat. Vězte, že lásku si nelze vynutit, koupit ani přičarovat kouzelným nápojem.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.