Eva Hauserová: Vlčí tvář

S Evou Hauserovou okusíte epidemii lykantropie pramenící v jedné reklamní agentuře.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). Autorka ji napsala v době, kdy pracovala jako editorka a copywriterka v PR agentuře a potřebovala vyjádřit určitý přetlak… K povídce se váže karta Sounáležitost.

Význam karty Sounáležitost.
Žena v zahradě sedí mezi květinami, naslouchá zpěvu papouška a cítí se příjemně a mezi svými. Sounáležitost mezi lidmi je vitální princip držící pohromadě společenstva (rodiny, komunity, národy, ale i pracovní týmy, sportovní družstva a zájmové skupiny). Pocit sounáležitosti je jako náruč země, která dává vzrůst rostlinám a stromům, aby mohly se všemi sdílet své květy a plody. Každý z nás touží někam patřit, být součástí něčeho, většího celku, se kterým by mohl sdílet společné hodnoty. V mládí si často klademe otázky: Kam patřím? Kdo jsem? Mladý člověk se pokouší odlišit od ostatních, najít vlastní identitu a žít odloučeně, tj. opustit společenství, ze kterého vzešel. Takto vykořeněný člověk je však mnohem více ohrožený, a proto se zcela přirozeně vrací k původní skupině, nebo vytváří pospolitost novou, kde zapouští kořeny a nachází nový domov. Místo, kde je přijímaný, kde se dočká solidarity a pochopení, kde může hrdě říkat MY a oddaně sloužit společné věci. Jakmile se člověku nic takového nepodaří, pohybuje se životem jako list ve větru.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.