Jana Plauchová: Po oblakoch nikto nechodí obutý

Ukáže se reklama na společnost plnící vaše největší přání jako běžný internetový podvod?

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). Je jedním ze vzácných případů, kdy autorka použila inspiraci vlastní zkušeností. Těžké umírání jejího kocoura jí pomohlo aspoň částečně se vžít do pocitů ženy, která přichází o někoho velmi blízkého. Zároveň už od malička toužila tančit v oblacích. Na myšlenku hvězd, kterých je možnost se dotknout, zase přišla na svíčkami rozzářeném hřbitově. Všechny tři náměty se spojily v této její nejrozsáhlejší povídce, která, stejně jako její ostatní povídky, vznikla v zimě (jaro a léto totiž autorčinu tvořivost blokují – potřebuje tvořit tehdy, když příroda odpočívá). K povídce se váže karta Štěstí.

Význam karty Štěstí
Dívka tancuje na rozkvetlé louce s motýly a prožívá absolutní štěstí. Má prosté šaty, je nechráněná a odevzdaná okamžiku. Její výraz vyjadřuje lehkost a harmonii, s níž se tělo, mysl, i duše setkávají. Vše v životě má svůj čas, význam a důvod. Většinou je neznáme, ale když se uvolníme a začneme věci přijímat takové, jaké jsou, donese nás proud života tam, kam se chceme dostat. Můžeme to vnímat jako karmu nebo osud, protože budoucnost je výsledkem toho, co už se stalo v minulosti. Neznamená to však, že máme na vlastní snažení rezignovat, jen se nepokoušet nutit život, aby plnil náš vlastní program, ale aby se rozvíjel v souladu s vyšším záměrem. Připustit, aby se stalo, co se stát má. Využít šance, které mají přijít, a to díky svému nadání či schopnostem. Štěstí totiž není nic jiného než umění svést se s přirozeným tokem energie, prostě vyčkat na tu správnou chvíli, kdy dojde k příznivé shodě okolností, času a místa. Na druhou stranu není správné spoléhat se jen na štěstí a vyhýbat se zodpovědnosti, pak nám nebude nikdo věřit a zůstanou za námi jenom plané sliby, dluhy a vzdušné zámky.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.