Kristýna Sněgoňová: O lidech a nelidech

Kristýna Sněgoňová vás zavede do alternativní minulosti v době mezi světovými válkami, kdy Brdy hostily zástupy nadpřirozených bytostí.

  • Žánr: alternativní historie
  • Rozsah: 27 stran
  • Dostupné formáty: pdf, epub
Vypršela licence na prodej samostatné povídky. Pokud si chcete povídku přečíst, kupte si tištěnou knihu nebo e-book Ženy s labutí:
Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). Vznikla už před deseti lety, kdy získala ocenění v soutěži O nejlepší fantasy, ale teprve nyní si našla cestu ke čtenářům a čtenářkám. K povídce se váže výkladová karta Popírání.

Význam karty Popírání
Vojínka spokojeně kráčí leteckou základnou, aniž by si přiznala, co se kolem děje. Útočná letka odstartovala, radar hlídá vzdušný prostor, palné zbraně jsou připravené k boji. Je mnohem snazší určit vnější nepřátelské cíle než si přiznat, že ten největší boj musíme svést sami se sebou. Je výhodnější popírat, že něco vidíme, cítíme či chápeme, a schovávat se za systémy a mašinérie moci, vytvářet umělé nepřátele nebo falešnou morálku. Pravda je však taková, že jsme to my, kdo selhal. Byla to chyba, neštěstí či zklamání, co nás dohnalo k tomu, že přivíráme oči. Jsou to temné stíny v nás, které nechceme vidět. Naše neschopnost odpustit křivdu, navazovat vztahy s druhými, otevřít se světu. Nezbývá než sebrat odvahu a přiznat si, s jakými problémy se potýkáte. A také pojmenovat skutečnost pravými jmény, přestat si ji přikrášlovat, přestat chrastit zbraněmi a opustit dosavadní maskovací strategie. Odmítáním pravdy odmítáme sami sebe. Sundejte si klapky z očí (růžové brýle či helmu s noktovizorem) a dopřejte svému srdci, aby se mohlo uzdravit. Jenom když vpustíte na temné stráně slunce, můžou na nich vyrůst květiny.

Medailonek autorky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.