Lenka Hnízdilová: Mezi světy

Lenka Hnízdilová zachraňuje z našeho světa cizí fantastické světy a žije tak dvojí život.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). Povídka velmi volně odkazuje k antickým kořenům, především k řecké mytologii. K povídce se váže výkladová karta Věrnost.

Význam karty Věrnost
Odetta přijímá od zamilovaného prince slib věrnosti. Jenže  ̶  jak víme ze slavného baletu  ̶  ne vždy zůstane takový slib neporušen. Když si zamilovaní lidé zvolí společnou cestu, ještě netuší, kam je zavede. Mohou se spolehnout pouze na to, že si v dané situaci vybrali dobře a vydali se tou správnou cestou. Když si vybrali jeden druhého, uposlechli hlas srdce. Právě volbou životního partnera se člověk vymaňuje z bezprostředního vlivu rodiny a vydává se vlastní cestou. Může však volit různé cesty a směry, rozhodovat by se však měl podle toho, co říká jeho vnitřní hlas, co říká srdce. Rozum je tady k ničemu, protože neví u žádné z možností, kam by ho mohla zavést. Pouze volba srdcem ho povede světlou stranou života, jiná volba naopak tou stinnou, nebo přinejmenším oklikou. V případě partnerství vede vzájemná náklonnost ke sjednocení na společné cestě. Jestliže jste se rozhodli, uvědomte si, že to ještě neznamená, že cesta bude bezpečná. Pokud jste zvolili správně, pak vám přinese radost a naplnění, pokud ne, budete se muset vrátit zpět na začátek nebo projít mnohými odbočkami, avšak nevěšte hlavu, i ty vás někdy mohou zavést na správnou cestu.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.