Monika Kandriková: Ponechajte si

Monika Kandriková vás oblékne do pestrobarevného mimozemského kožichu, který se hemží životem.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). Nápad, který je zpracovaný v povídce, autorka dostala, když se dívala na muzikál Kabaret s Lizou Minnelli. Hlavní hrdinka v muzikálu vlastní krásní kožich. Potom otěhotní, kožich prodá a zaplatí si tak potrat. Jakoby kožich a rodina bývaly vždy v páru, buď je máte, nebo nemáte. K povídce se váže výkladová karta Mateřství.

Význam karty Mateřství
Gaia, matka Země. Je symbolem síly ženy, v níž může růst plod a která dokáže uskutečnit zázrak života. Představuje zralý ženský archetyp, energii jin, jež došla naplnění  ̶  matku, esenci lásky, péče a pozornosti. Mateřská láska je ve své ryzí formě nejvyšší možná láska, je bezpodmínečná a soucitná. Matka se obětavě stará o své dítě, podobně jako příroda poskytuje svým výtvorům životní prostor a potravu. Vždy stvoří něco nového a její zdroje se zdají nevyčerpatelné, protože má silnou regenerační schopnost. Když je ale něčeho přebytek, člověk má tendenci si toho nevážit, jak je patrné na chování lidí k naší planetě. Mytologická Gaia údajně milovala všechny své děti. Právě její cit k potomkům dal světu jeden z nejsilnějších lidských pudů, jaký na zemi máme. Příliš mateřské lásky však může být také škodlivé  ̶  některá matka může být tak posedlá potřebou chránit své dítě, až ho tím nakonec deptá.

Ukázka z povídky

Štítky: , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.