Hledáme další autory re-pre

Už je to tady! Re-pre se vrací! Buďte i vy při početí třetí sbírky real prediction!

Nakladatelství Fortna vyzývá autory, aby zaslali krátké povídky z blízké nebo i vzdálenější budoucnosti, které ukazují, kam by se lidstvo mohlo vyvíjet technologicky, sociologicky, politicky nebo i evolučně, pokud budou náš svět stále více kolonizovat počítače, roboti a umělá inteligence. Humor a nadsázka jsou vítány. Třetí sbírka s názvem Už je to tady završí celou sérii, započatou první sbírkou Odpor je zbytečný (2012) a následovaná sbírkou My jsme vám to říkali (2014). Pokaždé se autorskému týmu podařilo sestavit dokonalou mozaiku příběhů, které se stávají skutečností dříve než oschne tiskařská barva na obálce knihy.

Parametry pro povídky:
– naplňují znaky žánru re-pre. Subžánr re-pre neboli real prediction naplňují humorně laděné povídky z blízké nebo i vzdálenější budoucnosti, které ukazují, kam by se lidstvo mohlo vyvíjet technologicky, sociologicky, politicky nebo i evolučně, pokud budou náš svět stále více kolonizovat počítače, roboti a umělá inteligence.
– pracují s reáliemi již obydleného časoprostorového kontinua (viz: https://repre.efortna.cz nebo sbírky Odpor je zbytečný a My jsme vám to říkali)
– mají rozsah max. 36 tis. znaků
– mají formát .doc, .docx nebo .txt
– jsou napsány česky nebo slovensky
– jsou zaslány elektronicky prostřednictvím e-mailu: epsi@efortna.cz nejpozději k uzávěrce pro příjem povídek, tj. 31. 3. 2021.

Na vydání povídky ve sborníku není automatický nárok. V případě, že zaslaná povídka nesplní formální požadavky na zveřejnění, ale bude mít vynikající nápad, budou redaktoři Nakladatelství Fortna pracovat s autory a autorkami na jejich dopracování.

Štítky: ,

Žádné reakce k “Hledáme další autory re-pre”

  1. Blomp 30.12.2020 at 17:36 Trvalý odkaz

    Akože sa Blomp volám, určite prispejem, a budem mať na sebe pri písaní trikot superhrdiny!

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.