Veronika Salášková: Kožešina a hůl

Podíváte se do mladší doby kamenné v našich zemích, kde Veronika Salášková přichystala pro pomocnici stařeny kmene osudovou zkoušku, ve které hrozí nebezpečí všem z jejich osady.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). K napsání povídky autorku podnítil její kamarád, spisovatel detektivek Martin Stručovský. Ten jí jednoho dne napsal, že měl sen, jak ona píše povídku o šamance z pravěku jménem Vranka. Semínko tím bylo zaseto a vyklíčilo v tento příběh. Jeho psaní pro ni bylo „návratem domů“ k milované archeologii. Snad proto jí pod rukama začal děj kypět a jeho přímé pokračování se nyní čile rozrůstá v knihu. K povídce se váže výkladová karta Léčba.

Význam karty Léčba
Šamanka s náručí bylin přináší léčivou sílu vodopádu. Tato karta vypovídá o dávání či přijímání uzdravující energie. Zlomené křídlo nebo zlomená duše  ̶  proces uzdravování začíná poutem péče a útěchy. Laskavé slovo, jemný dotyk. Ujištění, že ten druhý není na svou bolest sám. Ne nadarmo se říká, že láska má léčivé účinky. Jedním z hlavních důvodů, proč jsme tady, je milovat a uzdravovat jeden druhého. Kde je nemoc, existuje i její počátek a tedy i lék. Jde o to, aby člověk dosáhl harmonie a zdraví na poli fyzickém, emočním, psychickém i na poli vědomí.  Ruce šamanky, vedeny intuicí a léčivou silou, na kterou je v té chvíli napojena, vysílají pomoc a uzdravují. Vytahují z nemocného těla negativní energii a odvádějí ji pryč. Ovšem nejde činit jen tak, jestliže léčení má člověku vrátit jeho celistvost. Žádá si to nadání, pokoru a samozřejmě i potřebné znalosti. Chcete-li léčit druhé, musíte nejprve udělat vše pro to, abyste měli sami pevnou půdu pod nohama a byli schopni být oporou druhým. Ale pozor, to, oč pečujete, nesvírejte moc pevně, jinak vám objekt vaší péče unikne z dosahu jako vyplašený ptáček!

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.