Zuzana Hartmanová: Kruhy na hladině

Otázku cti minotauřího bojovníka jiného druhu vám předvede Zuzana Hartmanová během žoldáckého doprovodu cenného nákladu přes nebezpečné území.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s labutí (2018). V povídce se můžete setkat se známou autorčinou hrdinkou Nixariem ze Zarthu. V časové posloupnosti předchází úvodnímu příběhu první knihy Noční labuť. Tak jako i v dalších autorčiných textech, i zde můžete nakonec zjistit, že povídka byla o něčem jiném, než se na první pohled mohlo zdát… K povídce se váže výkladová karta Zapomnění.

Význam karty Zapomnění
Paměť je údajně jako deník, který si všichni nosíme s sebou. Cenné jsou vzpomínky, zachycující naše myšlenky, pocity, činnosti dávno minulé. Úspěchy i neúspěchy, dobré i těžké časy, to vše se podílí na bohatství našeho života. Když dojdou k zapomnění, ztratíme něco důležitého. Je to však přirozený proces a nakonec všechny věci, dobré i zlé, hrdinské činy, slavná vítězství i běžné životní starosti odplují na lodi do noci přes řeku Léthé. Na druhou stranu s sebou zapomnění nese i hojivou sílu a může přinést vnitřní mír. Těžká zkouška je za námi, náročné období skončilo. Problémy s penězi či se zdravím, trápení ve vztazích, křivdy a zranění, to vše je již minulostí. Možná proto, že jsme se se situací smířili, dokázali odpustit, zapomenout. Odpuštění je jediným lékem na všechny bolesti a útrapy, přičemž je důležité si uvědomit, žeodpouštíme kvůli sobě, nikoliv kvůli druhým. Pokud to neuděláme, naše duše se nikdy nezotaví a my se nezbavíme negativní energie, která nám brání žít v čisté lásce, radosti, svobodě a harmonii se sebou i s druhými a být opravdu šťastnými.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.