Jela Abasová: Jedno z tisíc očí

Lidová čarodějnice získá vskutku nečekaného učně z řad studentů vědecké magie v příběhu Jely Abasové.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Arcanepunková povídka je součástí komplexního světa, který zahrnuje i další autorčiny příběhy ( Pre uhryznutých ve sborníku Prokletí betaverze, 2016, či Nameraná hodnota ve sborníku FASCINACE: Ve stopách kořisti, ve stínu lovce, 2017). Odehrává se ve světě plným změn zapříčiněných nedávno vynalezenou technickou magií. Nevyhnutelně v něm dochází k rozkolu mezi starou a novou ideologií, mezi dožívající a nastupující generací. Během práce na povídce zešedivěl autorce, stejně jako jedné z hlavních postav, první vlas. K povídce se váže výkladová karta Rozkol.

Význam karty Rozkol
Mágyně hledající jednotící kouzlo. Ocitla se ve sporu mezi magií a vědou, které jsou však jen kolejemi vedoucími po stejné cestě. Rozkol je důsledek neřešeného sporu, je to patová situace. Konfrontace je ale nevyhnutelná. Nakonec – může být i užitečná. V boji či v soutěžení člověk ze sebe vydává to nejlepší. Učí se stát si za svým, zbavuje se pocitu, že je jen obětí, rozvíjí své nadšení pro věc. Podstatou je, abyste bojovali čestně, a ne jen kvůli vlastnímu přetlaku, uznávali svého protivníka, abyste projevili vůli k porozumění a vlastnímu růstu. Překlenout rozpor vyžaduje odhodlání ke smíru, k vyjednávání a vyjasnění si pozic. Je potřeba vzít rozum do hrsti, být otevřený a přístupný názoru druhých, naslouchat, nelpět za všech okolností na svých současných stanoviscích, a přitom si zachovat duševní rovnováhu. Budete-li se konfliktu vyhýbat a nehledat cestu k řešení, riskujete, že se koleje jednou rozjedou každá jiným směrem.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.