Vendula Brunhoferová: Pán pustiny

O digitální i ten pravý svět v Praze rozdělené mezi různé frakce svedete bitvu v kyberpunkové povídce Venduly Brunhoferové.

  • Žánr: kyberpunk
  • Rozsah: 20 stran
  • Dostupné formáty: pdf, epub
Vypršela licence na prodej samostatné povídky. Pokud si chcete povídku přečíst, kupte si tištěnou knihu nebo e-book Ženy s drakem:
Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Okolnosti vzniku povídky Pán pustiny jsou velice jednoduché. Autorka prostě chtěla napsat pražský kyberpunk. K povídce se váže výkladová karta Vítězství.

Význam karty Vítězství
Divoká dobyvatelka právě dosáhla vítězství a svůj lup si odváží na vlčím spřežení. Řítí se po zledovatělém svahu a opojená radostí z úspěchu nevnímá, že může spadnout do zamrzlé řeky. Sáně vyjadřují pohyb vpřed, elán a dynamiku, zdvižená paže s bičem je výrazem triumfu. Vítězství však vždy předchází námaha, výjimečný či průkopnický čin. Aby bylo dosaženo vytčeného cíle, nesmíte se mnohdy ohlížet nalevo napravo. A tak se často stává, že účel světí prostředky. Situace se pak vyvíjí svou vlastní dynamikou, kterou můžete už jen těžko ovládat, v krajním případě se úplně vymkne kontrole. Jako vítěz musíte zaplatit vysokou cenu, takže původní triumf vlastně vůbec žádným vítězstvím není. Je samozřejmě žádoucí, abyste vykročili vlastní cestou, vydobývali si své místo v životě a využívali možnosti se prosadit a dosáhnout úspěchu. Může se však stát, že svého cíle budete chtít mermomocí dosáhnout a půjdete přitom přes mrtvoly. Místo uznání a poct se pak dočkáte spíše odmítnutí a pohrdání.

Medailonek autorky

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.