Zuzana Droppová: Kreslo

Se Zuzanou Droppovou si zkusíte, jak je špatný nápad koupit si tajemné křeslo a nedbat na rady prodejce, jak ho používat, a k čemu jsou přibalené tajemné lahvičky.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Autorka povídku označila jako smutnou… tajemnou… šílenou… nechutnou… ale nejhorší je, že by se to mohlo stát i vám. K povídce se váže výkladová karta Omyl.

Význam karty Omyl
Androidka připravuje oběd ze surovin, které se nachází na stole, sleduje přitom holoprojekci a je jí jedno, co jí přijde pod ruku. Naseká všechny potraviny na stejně velké kousky, vč. jedovaných hub, které není schopná odlišit od těch jedlých. I my se někdy dopouštíme omylů, ať již bezděčně, z nedbalosti, nebo proto, že jsme zahleděni sami do svých problémů. Vyčítáme si chyby učiněné v minulosti a nemůžeme si je odpustit. Kvůli špatným rozhodnutím nebo naučeným vzorcům chování ale hrozí, že takový člověk upadne do zajetí sebekritiky a začne trpět hanbou. Není však žádného omylu a chyby, které by byly tak vážné, že by se nedaly odpustit. Vždyť žít na zemi je totéž jako sedět ve školní třídě, kde se můžeme neustále učit a dělat pokroky. Pamatujte si – máte právo dělat chyby! Pokud si z nich vezmete poučení, pomohou vašemu osobnímu růstu. Nestyďte se přiznat si chybu a jděte dál. Budete-li ji brát jen jako ránu osudu, křivdu a nenapravitelné selhání, hrozí vám ztráta sebeúcty, přecházející až k sebenenávisti.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.