Edita Dufková: Křížové hřeby

Edita Dufková vám do dlaní zatluče křížové hřeby a vy zjistíte, jak se cítí oběti kata, který nyní chtě nechtě pomáhá odhalit vraždy kněžích a jejich pomocníků.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Povídka je pro autorku netypická svým fantasy námětem, vznikla před mnoha lety a nyní vychází v mírně revidovaném znění. K povídce se váže výkladová karta Touha.

Význam karty Touha
Žena se vznáší v prostoru a láká nás k sobě. Symbolizuje energii srdce, již mysl projektuje do vnějšího světa jako touhu. Touha je silný a nenaplněný vztah k něčemu, co by si člověk přál. Když je předmět touhy vzdálený či příliš neurčitý, naděje na splnění je malá. Touha není jen přechodná potřeba nebo přání, je stálá a naléhavá. Touha může člověka tížit jako stesk, je však také důležitým motivem jednání. Správná touha je totiž jako semínko pěstované v samotném srdci bytí – oč žádáme, k tomu směřujeme. Špatná touha je jen fantazie, sen sloužící k úniku z reality. Jste tak naplnění tužbami a planými nadějemi, že ani nejste schopni vnímat, co se kolem vás děje. Fantazie, snění, vnitřní touhy jakoby se začínaly vyplňovat, což snadno vede k mylnému očekávání. Vlastní představy vás ale v žádném případě nesmějí svádět k tomu, abyste u druhých hledali naléhavě odezvu nebo si ji chtěli vynutit! Dlouhé neplodné snění je však nebezpečné a vede k extrémním až zvráceným představám. Nenaplněná touha pak přináší prázdnotu v srdci, emocionální vyprahlost a neurózy.

Ukázka z povídky

Štítky: , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.