Kristina Haidingerová: Šelma a ďábel

V městské fantasy Kristiny Haidingerové vás znechutí bytosti vraždící pro naplnění svých zvrácených pudů.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Děj povídky předchází příběhům z autorčiných románů Ti nepohřbení a Děti Raumy, i všem dosud publikovaným souvisejícím povídkám. Zobrazuje temnou stránku lidské duše a člověka jako rovnocenného soupeře nadpřirozeného zla. K povídce se váže výkladová karta Kořist.

Význam karty Kořist
Lovkyně, která se zároveň stává předmětem zájmu jiné šelmy. Kdo je tu vlastně lovený a kdo lovec? A kdo se nakonec stane kořistí koho? Lov je činnost, při které je pronásledováno nějaké zvíře jiným zvířetem za účelem jeho usmrcení k získání potravy. Kdysi dávno znamenal lov i pro člověka hlavní druh obživy. Chtěl-li se vyrovnat zvířecím predátorům, musel sledovat zvyky a chování své kořisti. Při lovu musel mířit tam, kde jeho cíl s vysokou pravděpodobností bude, tedy předvídat, co jeho zamýšlená kořist udělá. Lov je hodně o adrenalinu a vzrušení, proto přitahuje lidi s psychopatickými sklony, kterým jde jen o samotnou akci, kteří touží zažít něco animálního nebo druhé ovládat či jimi manipulovat. I v dnešní době je lov oblíbenou strategií ekonomického chování (od lovců „hlav“ přes výběr partnerů až po získávání zákazníka). Nestávejte se dobrovolně původcem ani kořistí těchto strategií! Jestliže někdo přijímá roli dravce, pak musí počítat s tím, že jeho metodami budou bezohlednost, násilí a krutost. Staví-li se někdo dobrovolně do role kořisti, musí počítat s tím, že bude uloven.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.