Zuzana Koubková – Noční můra kněžny Bohunky

Noční můru za doby knížete Václava prožijete společně s hlavní hrdinkou Zuzany Koubkové.

  • Žánr: historická fantasy
  • Rozsah: 14 stran
  • Dostupné formáty: pdf, epub
Nabízený e-book patří do Čítárny pro první čtenáře zdarma a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o Čítárně v samostatném článku.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Pro autorku je tato povídka ve směru žánru její prvotinou (píše zejména historické krimi), i když i ona je z valné části inspirována českou historií a pozoruhodným světem slovanských příšer a strašidel. K povídce se váže výkladová karta Důvěra.

Význam karty Důvěra
Bílá paní bloudí v noci po cimbuří a od pádu do temné propasti ji dělí jen rada zlaté víly. Musí se spolehnout na její pomoc a svěřit maličké a křehké bytosti svou důvěru. Důvěra je základem jakéhokoliv vztahu, partnerství, přátelství, profesionální spolupráce. Pokud si strany důvěřují, lze vybudovat trvalý a solidní vztah, který vydrží i větší otřesy. Bez důvěry jsou zbytečné všechny smlouvy a směrnice. Důvěra však není slepá víra a ten, komu ji dáme, si ji musí zasloužit. Důvěřovat druhým se učíme od dětských krůčků a na základě zkušeností si ověřujeme, kdo naší důvěry hoden je a kdo ne. Primární důvěra vzniká mezi pokrevně spřízněnými osobami, ale brzy zjistíme, že se zrady můžeme dočkat i od svých blízkých, a naopak – že gesto důvěry přijde od úplně cizích lidí. Proto občas musíme riskovat a udělat onen krok důvěry, abychom nezůstali navždy uvěznění ve tmě nad propastí.

Medailonek autorky

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář