Dana Krejčová – Kapka krve dračí

Dana Krejčová vám prozradí, jak historické Benátky dosáhly rozmachu, který známe z dějepisu.

  • Žánr: hrdinská fantasy
  • Rozsah: 16 stran
  • Dostupné formáty: pdf, epub
Nabízený e-book patří do Čítárny pro první čtenáře zdarma a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o Čítárně v samostatném článku.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Povídka je autorčinou první vydanou povídkou a zavede čtenáře do časů Benátské republiky. Za obchodním vzmachem tohoto městského státu je jedno velké tajemství, ale v učebnicích dějepisu se o něm nepíše… K povídce se váže výkladová karta Pravda.

Význam karty Pravda
Čestná rytířka se právě chystá pohlédnout do kouzelného zrcadla a zjistit o sobě pravdu. Chce to velkou odvahu a upřímnost sama k sobě. Musí svůj život vnímat s jasností a nadhledem a nedbat na kalné vody emocí, které mohou pozorovaný obraz zamlžit. Možná si při pohledu do zrcadla uvědomí věci, které v ní vyvolají nepříjemné pocity, nebo otřesou jejími hodnotami. Když se však nepokusí pochopit, co se stalo v minulosti, nemůže porozumět tomu, co se děje nyní. Nikdy pak nedokáže proniknout k jádru problémů, spíš se jim bude vyhýbat, nebo předstírat, že neexistují. Říká se, že co oči nevidí, srdce nebolí, jenže popírání skutečnosti není trvalou ochranou před neštěstím. Seberte odvahu a přiznejte si, s jakými problémy se potýkáte a kde je jejich skutečná příčina. Odhalte, co se snažíte před druhými schovat za brněním – strach, selhání, pochyby. Věřte, i když se vám zdá, že nic takového není, srdce to ví. Přijměte se proto takoví, jací jste, a žijte v pravdě, jinak si zakládáte na řadu nebezpečných chorob nebo pád do závislostí. Nikdy tak nedopřejete svým temným stránkám, aby se uzdravily.

Medailonek autorky

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář