Petra Machová: Poslední tanec

Petra Machová vám předvede tanec draků, kteří se vyvinuli tak, že je běžně nerozeznáte od lidí.

  • Žánr: epická fantasy
  • Rozsah: 29 stran
  • Dostupné formáty: pdf, epub
Vypršela licence na prodej samostatné povídky. Pokud si chcete povídku přečíst, kupte si tištěnou knihu nebo e-book Ženy s drakem:
Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Povídka Poslední tanec čtenáře zavede do autorčina známého světa, jen v jiný čas a na jiné místo. Sledujeme tu tanečnici Seinnu, která dostane nabídku, na kterou dlouho čekala. Ne nadarmo jsou umělkyně nejlepšími špionkami! Následná odhalení však otřesou jejím světem – čemu ještě může věřit? K povídce se váže výkladová karta Zrada.

Význam karty Zrada
Zrádkyně naoko nese poslu zprávu, za zády však skrývá nůž. Asi si dokážeme domyslet, jak asi tajná schůzka dopadne. Záměry druhých se však ve skutečnosti dají jen velice obtížně prohlédnout. Nezbývá než být opatrní a počítat s různými možnostmi, nedat se obalamutit a hlídat si záda. Pozorně sledovat, co se kolem vás děje, protože sítě klamu a zrady jsou jemné a je nesmírně těžké je rozpoznat. Ale věřte, vždy se ve vašem okolí nachází někdo, kdo se chystá vás využít nebo s vámi manipulovat. Někdy je to záměrné chování s úmyslem vás poškodit, jindy jen výsledek bezmyšlenkovitého jednání ze strachu či způsob sebeobrany na váš účet. Zrada je obvykle nečekaná a o to bolestivější, pokud se jí dopouští někdo vám blízký, komu jste svěřili svou důvěru. Ať už je jedná o nevěru, podraz kolegy z práce, obchodní triky či malé lži ze soucitu, vždycky to vede k velkému zklamání. Z něj vede jediná cesta – odpuštění. V opačném případě se necháte srazit na kolena, nebo hůř, začnete plánovat pomstu a sami zrazovat druhé.

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.