Už je to tady!

Třetí sbírka re-pre je na světě! Už potřetí se mírně obměněný česko-slovenský autorský tým vrátil do světa re-pre (real prediction), aby nám na příkladu dalších 10 humoristicky laděných povídek předvedl, co všechno mohou v našich životech opanovat moderní technologie, pokud jim to dovolíme. Veškeré paralely s naší realitou vč. celosvětového hegemona Malý&Slabý jsou čistě náhodné! Povídky tvoří propojenou mozaiku příběhů a volně navazují na první re-pre sbírku Odpor je zbytečný (2012) a druhou s názvem My jsme vám to říkali (2014). Byť jsou knížky malého formátu (reprekaps), umí překvapit a není radno ani jednu podceňovat! Naprosto famózní ilustrace a grafiku vytvořil Jaroslav Svoboda.

Autorský tým: Eva Hauserová, Jan Hloušek, Zuzana Hloušková, Anna Olejárová, Dagmar Pirochová, Jaroslav Svoboda, Lenona Štiblaríková, Martin Vondráček, Františka Vrbenská. Vyšlo v září 2021, brož., 352 stran. ISBN 978-80-907824-3-3.

Obsah

Anotace na obálce:

Je nesporné, že kybernetizace lidského života je naprosto nutným a zákonitým vyústěním antropologického vývoje lidského druhu. Malá počítačová firma, kterou jsem založil na sklonku minulého tisíciletí, je toho důkazem. Dnes si bez digitálních produktů mé nyní již celoplanetární korporace nelze vůbec představit život moderního člověka v jakémkoli koutu naší planety.
Má-li snad někdo stále ještě drobné pochybnosti či snad pocit, že by se vývoj naší civilizace nachýlil směrem k jakési globální katastrofě, určitě tyto liché obavy rychle odezní, jakmile si pozorně přečte, co tato jedinečná kniha nabízí. Aneb jak říká antický filozof Platoteles (jež se stal jedním z prvních myslitelů kybernetismu): „Bez brku pergamen nezaplníš a bránici nepolechtáš.“
Jednotícím principem všech povídek nezávislé skupiny spisovatelů v žánru real prediction (re-pre) je především inteligentní humor a schopnost vytvořit skutečnou mozaiku příběhů. Každý její dílek nese společné poselství: Už je to tady! A mají pravdu. Všichni už žijeme on-line a kdo ještě váhá s dvacetičtyřhodinovým připojením, váhá marně; dříve či později prostě bude připojen také.

Jindřich Brána, Dr.Cyb., CSc.
zakladatel a ředitel firmy MALÝ&SLABÝ

Ukázky

Štítky:

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář