Martin Vondráček – o autorovi

Narodil se v Praze v polovině osmdesátých let, tamtéž vystudoval IT na VŠE a profesně se stará o výstupní kvalitu softwaru, ovšem svět počítačů není jeho jediným zájmem. Zabývá se ochranou přírody, má rád antiku a divadlo. Produkčně a scénáristicky se v amatérském souboru Tvejátro podílel na adaptacích českých filmových komedií do světa Star Treku (Daturnin, Švestkový Worf aj.).
Psaní se vážněji věnuje od gymnázia, kde publikoval humornou povídku ve školním časopise, ale do klávesnice bušil pro zábavu už od dětství.
Poprvé uspěl s krátkou sci-fi povídkou AI, to bolí, která získala první místo v soutěži Fantastická povídka (2011). Ve sbírce Ježíšku, já chci plamenomet: To nej z let 2010–11 mu vyšla na poměry soutěže velmi umírněná nefantastická povídka Dvojsečná zbraň, v antologii Star Trek Kusy povídka Polibek pro Růženku (2016) a v roce 2022 dostal cenu Pulec za 1. místo za mikropovídku Staré dobré vánoce v Ceně Karla Čapka.
V roce 2014 přispěl třemi povídkami do re-pre knihy My jsme vám to říkali, v roce 2021 jednou vlastní a jednou spoluautorsky s Dagmar Pirochovou do sbírky Už je to tady (2021) a v roce 2022 opět jednou vlastní a jednou spoluautorsky do re-pre sbírky Nemožné se děje, na které se i ze třetiny podílel redakčně.
Je členem Nakladatelství Fortna a stará se zejména o webové stránky.

Povídky

Ocenění

  • Cena Karla Čapka 2022 – 1. místo a cena Pulec za mikropovídku Staré dobré Vánoce a 1. místo v ceně Robotika
  • Fantastická povídka 2011 – 1. místo za povídku AI, to bolí

Štítky: , , , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.