Martin Vondráček – o autorovi

Narodil se v Praze v polovině osmdesátých let, tamtéž vystudoval IT na VŠE a profesně se stará o výstupní kvalitu softwaru, ovšem svět počítačů není jeho jediným zájmem. Zabývá se ochranou přírody, má rád antiku a divadlo. Produkčně a scénáristicky se v amatérském souboru Tvejátro podílel na adaptacích českých filmových komedií do světa Star Treku (Daturnin, Švestkový Worf aj.).
Psaní se vážněji věnuje od gymnázia, kde publikoval humornou povídku ve školním časopise, ale do klávesnice bušil pro zábavu už od dětství.
Poprvé uspěl s krátkou sci-fi povídkou AI, to bolí, která získala první místo v soutěži Fantastická povídka (2011). Ve sbírce Ježíšku, já chci plamenomet: To nej z let 2010–11 mu vyšla na poměry soutěže velmi umírněná nefantastická povídka Dvojsečná zbraň, v antologii Star Trek Kusy povídka Polibek pro Růženku (2016).
V roce 2014 přispěl do re-pre knihy My jsme vám to říkali povídkami Z análů SUPa, Příliš mnoho inteligence a Poslední patarián, později pak do stejného žánru v Už je to tady (2021).
Je členem Nakladatelství Fortna a stará se zejména o webové stránky.

Povídky

Ocenění

  • Cena Karla Čapka – nominace za mikropovídku Staré dobré Vánoce (2022)

Štítky: , , , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář