Dagmar Pirochová – o autorce

Dagmar (Vondráčková) Pirochová se narodila v druhé polovině osmdesátých let v Praze. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a podnikovým financím a účetnictví se věnuje i profesně. Po večerech ale občas uniká před hromadou čísel a tabulek do světa kreativního tvoření.
Se psaním jen tak pro sebe začala již na základní škole a postupem let zkoušela různé žánry. Má v šuplíku mnoho rozpracovaných dílek a námětů, jejichž výsledná podoba je zatím ve hvězdách. V roce 2014 se spolupodílela na jedné povídce v knižní mozaice humorných příběhů žánru real prediction My jsme vám to říkali. V roce 2016 jí vyšla povídka Černý samet v knize Žena se lvem, prvním svazku čtyřdílné antologie povídek českých a slovenských autorek fantastiky. Žánr real prediction jí přirostl k srdci a do posledních dvou sbírek přispěla čtyřmi vlastními povídkami a dvěma napsanými společně s manželem Martinem Vondráčkem).
Je členkou Nakladatelství Fortna, kde pomáhala s předplatitelskou kampaní a nyní se podílí na redakci webu eFortna či facebookových stránek a fotu/videu.
Vedle psaní se ráda oddává i ostatním tvůrčím činnostem, například fotografování, filmování či stavění Lega. Poslední roky totiž nejvíce času tráví se svými dvěma dětmi. Druhorozený potomek vykoukl na svět jen několik hodin poté, co dopsala poslední řádky povídky Supermatky rulezzz. Vedle péče o rodinný krb má také ráda cestování, poznávání nových věcí a kočky.

Povídky

Štítky: , , , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.