Dagmar Pirochová – o autorce

Dagmar (Vondráčková) Pirochová se narodila v druhé polovině osmdesátých let v Praze. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a podnikovým financím a účetnictví se věnuje i profesně. Po večerech ale občas uniká před hromadou čísel a tabulek do světa kreativního tvoření.
Se psaním jen tak pro sebe začala již na základní škole a postupem let zkoušela různé žánry, počínaje příběhy z každodenního života, přes humornou fantasy s draky a bohy, až po sci-fi příběhy z rozličných světů. Za studentských let experimentovala se psaním románů, které dávaly prostor pro prokreslení jednotlivých charakterů postav a příběhu, ale poslední roky se zaměřuje spíše na kratší povídky. Má v šuplíku mnoho rozpracovaných dílek a námětů, jejichž výsledná podoba je zatím ve hvězdách. V roce 2014 se spolupodílela na jedné povídce v knižní mozaice humorných příběhů žánru real prediction My jsme vám to říkali. Je členkou Nakladatelství Fortna, kde pomáhala s předplatitelskou kampaní a nyní se podílí na redakci webu eFortna či facebookových stránek a fotu/videu.
Vedle psaní se ráda oddává i ostatním tvůrčím činnostem, například fotografování, filmování či výrobě bižuterie. Má také ráda cestování, poznávání nových věcí a kočky.
K sepsání povídky Černý samet ji inspirovala reálně zažitá situace, kdy po jednom z mnoha dlouhých namáhavých dní dodělávala na počítači zbylou práci, když tu se půlnočním hotelovým pokojem zdánlivě prokmitlo cosi černého, chlupatého a tajemného.

Povídky

Pro přehled o dalších autorkách projektu Lehkého fantazijna navštivte přehledový článek Každý týden jedna autorka, nebo použijte štítek článku „autor„.

Štítky: , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář