Nikol Horáková: Řeč ohně

Vrcholí revolta tajného hnutí bojujícího proti útlaku magie a jeho vůdkyni, čarodějku Aithne, vedou k popravišti s připravenou hranicí. Bude její ohnivá oběť posledním krokem k lepšímu světu?

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Ukázka z povídky

(…)
Prošla si nepěkným procesem a jen málo zasvěcených znalo rozsah hrůz, jež se děly za zavřenými dveřmi, když se dal dvorní tormentor do díla. Její křik se tehdy nesl po celém hradu i širokém okolí – a pak najednou utichl.
I nyní byla nezvykle zamlklá. Protektoři čekali kletby a poslední pokusy o vyburcování davu na svou stranu, volání o pomoc…
Nic. Kráčela stále dál uličkou tvořenou muži s loučemi, ve tváři odevzdaný výraz.
Jeden z biřiců ji táhl na provaze, jako by byla neposlušným zvířetem, a na záda jí dýchal její mučitel. Svrchovaný imperátor celé představení sledoval z balkonu své věže.
Zbabělec! odplivla si čarodějka. Hutná směsice slin a krve dopadla na dlažbu náměstí, v jehož středu již čekala připravená hranice.
Ač Aithne mlčela, hlavou se jí honilo mnoho myšlenek. Většinou vzpomínky na cestu, která ji dovedla až sem. Jak marná byla její snaha. Jak zbytečná smrt těch, kteří za ni a její věc položili život.
(…)

Štítky: , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.