Nikol Horáková – o autorce

podobizna autorky Nikol Horákové

Narodila se roku 1993 v Českém Brodě a již od útlého věku se u ní projevovaly umělecké sklony. Ačkoli ze všeho nejradši navštěvovala dramatický kroužek, rodina ji podporovala především ve zpěvu. V šestnácti letech pak vyměnila stejnokroj pěveckého sboru za koženou bundu a obrazila na stovku koncertů v čele metalové kapely z Poděbrad. Tam rovněž přispívala do regionálního plátku coby externí reportérka a posléze na místním gymnáziu složila zkoušku dospělosti. Chvíli žila v Praze, ale štěstí nalezla až v Hradci Králové, kde se nechala sbalit svým knihovníkem. Kromě něj miluje i George R. R. Martina nebo Andrzeje Sapkowskeho.

Její první literární pokusy započaly zhruba ve třinácti letech, nikdy však svoje příběhy nedokázala dotáhnout do zdárného konce. Nebo alespoň až donedávna…

V současné době působí coby recenzentka na portálu Čteme české autory a členka posudkové skupiny Humbooku, sporadicky spravuje instagramový profil @knihozrout a střípky z její tvorby lze nalézt třebas v aplikacích Storki a StoryMe.

Povídky

Štítky: , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.