Zuzana Hloušková: Srdce z kamene

Zachráníte starodávným obřadem fantasy svět Zuzany Hlouškové před Zlem, tak jako se to stalo už mnohokrát před věky.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). Již dříve se objevila v elektronickém časopise Lemurie, nyní vychází v této antologii v revidovaném znění. Všichni si po jejím dočtení myslí, že čaroděj se nakonec s hlavní hrdinkou milostně sblížil, jenže každá skutečnost má mnoho variant, jak se mohla odehrát. A s černokněžníky to možná bylo taky trochu jinak… K povídce se váže výkladová karta Naděje.

Význam karty Naděje
Žena, plující na rozbouřeném moři, vzhlíží k jediné hvězdě na obloze. Ta je jí světlem v temnotě, vzdáleným a vznešeným cílem, za kterým se vydala. To, co ji pohání, je naděje, že svého cíle jednou dosáhne. Naděje nám dává životně důležitý impulz, který nás vede k novému a zvýšenému úsilí a pomáhá v těžkých chvílích postoupit o krok vpřed. Hvězda jako orientační bod vždy ukazovala lidem směr, věřit jí znamená také vnitřní sílu a připravenost něco vyššího přijmout a nechat se vést. Někdy je prostě potřeba udělat důležitý krok a neptat se proč. Hvězda jako první záblesk v temnotách představuje příslib, že mohou nastat lepší časy, že dojde k obrodě a uzdravení, že se do života vrátí štěstí, láska a harmonie. Potíže a strasti, které člověk prožil, jsou jen další lekcí, které ho mají obohatit a posílit. V opačném případě získáme pocit, že nás potkávají jen samé překážky a budeme se zlobit na celý svět.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.