Miroslava Dvořáková: Návrat

Miroslava Dvořáková na vás přenese nadšení staré paní, která rekonstruuje dům, který skýtá velké tajemství.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). K povídce inspirovalo autorku vlastní stárnutí a fascinující pocit kontinuity a přesahu. Uvědomění, že ať už po smrti odejde kamkoliv a stane se s ní cokoliv, zanechá po sobě otisk prostřednictvím dětí a jejich dětí. K povídce se váže výkladová karta Jednota.

Význam karty Jednota
Žena vznášející se v univerzu. Cítí jednotu se sebou i s vesmírem. Symbolizuje završený životní cyklus, ukončení a zároveň nový začátek. Kruh se uzavírá, věčný koloběh však pokračuje. Bylo dosaženo cíle na dosavadní životní cestě a nyní se vstupuje do nového stádia, na novou úroveň. Velké dílo bylo vykonáno v nitru člověka, když došlo ke sjednocení vnitřních protikladů, pozitivních i negativních aspektů duše. Jakmile pochopíme, že každá stránka naší osobnosti je nezbytnou součástí celistvé a jedinečné bytosti, kterou nazýváme Já, náhle v sobě objevíme velkou vnitřní sílu a svobodu. Jsme-li ve svém projevu svobodní a projevujeme volně i všechny stránky své osobnosti, pak prožíváme naprostý vnitřní mír a souznění se světem. V opačném případě se potýkáme s pocitem, že do tohoto světa nepatříme, nejsme jeho součástí, hledáme na sobě neustále chyby a odmítáme se přijmout tací, jací jsme.

Ukázka z povídky

Štítky: , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.