Věra Mertlíková: Lektvar správných žen

Věra Mertlíková vás rozverným způsobem naučí vařit lektvar, který vyřeší všechny životní problémy, podle málem v dnešní době už zapomenutého receptu.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se sovou (2017). Lektvar správných žen je příběhem o nás. Snažíme se přežít v čím dál složitějším světě, zvládnout všechno, co si pro nás život přichystal – a občas zapomeneme na to, kým jsme a co doopravdy chceme. Sama autorka říká: „Tenhle dryák by se mi občas docela hodil. Kytky na něj mi rostou pod oknem, tak ho možná jednoho dne zkusím uvařit. Když se podaří, dám vědět – můžete si dojít a bude nám hej!“ K povídce se váže výkladová karta Nadhled.

Význam karty Nadhled
Čarodějka shlíží na krajinu z paluby vzducholodi. Často přijímá roli rádkyně, zůstává ale objektivní, emocionálně nezúčastněná a nad věcí. Díky tomu je schopna odhalit přetvářku a snímat masky druhých. Reprezentuje vyzrálou, dospělou kvalitu mysli. Až po intenzivních vnitřních i vnějších změnách se dostaneme do pozice, z níž můžeme pohlédnout na náš život z vyšší perspektivy. Nejprve se ale potřebujeme prosekat mračny svých představ, idejí a přesvědčení, abychom byli schopni reálného pohledu na skutečnost kolem nás. Pak uvidíme svět z širšího, univerzálnějšího pohledu a naše malé omezené úsudky mizí, stejně jako tváří v tvář hvězdné noční obloze si uvědomujeme bezvýznamnost našeho individuálního Já. Věci vnímáme jinak, jasněji, získáváme nový, čerstvý obraz reality. Na jeho základě se pak můžeme vydat novým směrem nebo hledat nové způsoby jednání. Nesmíme se ale v širokém náhledu na svět ztratit a připravit se tak o možnost vnímat detaily, ve kterých se skrývá krása, radost a láska.

Ukázka z povídky

Štítky: , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.