Miroslava Kvášová: Sněžná paní

Možná zmrznete ve fantasy světě Miroslavy Kvášové, kterému hrozí věčná noc.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se sovou (2017). Je inspirována zimou na Vysočině – i když ty dvě předposlední před vydáním antologie se tak vlastně moc nazývat nedají – a samozřejmě v ní najdete odkazy na autorčin svět Devíti Mečů slávy. K povídce se váže výkladová karta Prozření.

Význam karty Prozření
Dvě tváře za jednou maskou, skrz kterou zří skutečnost. Symbolizují hlubokou vnitřní proměnu a z ní povstávající prozření. Představují bytost, která ve svém nitru uzřela významný obraz, k jehož uskutečnění je odhodlána vydat veškerou svou energii. Byla obdařena vyšší vizí a zároveň i vůlí ji uskutečnit, aby dovršila poznání sebe sama. Na druhou stranu je ochotná k poddajnosti a vědomé oběti, bez nichž nemůže být uskutečněn průlom k sebepoznání. Je také schopná zbavit se předsudků a starých představ a přijímat neustálou proměnu pojímání sebe i ostatních. Je odhodlaná spálit všechny překážky a zábrany, které by jí mohly stát v cestě za naplněním své vize. Je otevřená všem vjemům a novým vhledům, které napomohou jejím vnitřnímu zrání. Ve chvíli prozření a nejvyššího pochopení, kdo je a kam směřuje, vzalo její nejniternější Já na sebe fyzickou podobu, a dívka se proměnila ve zralou a pravdu vyřazující bytost. Proměna a duchovní růst však nejsou vždy snadné. Proces uvědomění je spojen s nutností vnést světlo do temných oblastí naší bytosti, což s sebou přináší i řadu obtíží nebo utrpení.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.