Martina Bellovičová: O pár kroků blíž

S Martinou Bellovičovou v Japonsku blízké budoucnosti objevíte nový lepší druh člověka, který nemá tak striktně oddělená pohlaví.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se sovou (2017). Autorka má ve fantastice ráda vše nové a neotřelé a baví ji mimo jiné bourat tradiční mužské a ženské role, jak ostatně sami po přečtení povídky O pár kroků blíž zjistíte. K povídce se váže výkladová karta Pokrok.

Význam karty Pokrok
Výzkumnice, která testuje nový lék. Symbolizuje odhodlaný krok určitým směrem, soustředěnou pozornost, zaměřenou k určitému cíli, energii vloženou do zkoumání budoucnosti. Za odhodláním něčeho dosáhnout je víra ve vlastní sílu, ve schopnost překonat překážky. Vyznačuje se stabilní výkonností a schopností uskutečňovat ideje konkrétním způsobem. Úspěch, který se pak dostaví, je založen na disciplíně, racionálním uvažování a plánovaném postupu. Pravda je však taková, že veškerý úspěch na úrovni hmotného světa je jen otiskem podoby z našeho nitra. Mít něco, za čím jdeme, mít o co usilovat, činí z obyčejného přežívání plnohodnotný život. Určovat si vyšší mety – to je cesta k zítřku. Bez cíle a směru, kudy se vydat, a vize budoucnosti, by se náš život neměl kam vyvíjet a ztratil by smysl. Ovšem přílišné soustředění na cíl způsobí, že nevnímáme, kde jsme právě teď, ztratíme schopnost prožívat přítomnost. Proto musíme pečlivě zvážit, kam a proč chceme dojít, kudy se vydat a co jsme ochotni obětovat, než se na cestu pokroku vydáme.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.