Žena s drakem – zahajujeme předplatitelskou kampaň

Naše nakladatelství Fortna nachystalo čtenářům na letošní vánoce novou porci drsné ženské fantastiky v podobě dalšího svazku antologie s názvem Žena s drakem. Je to třetí svazek ze zamýšleného čtyřdílného souboru. Vydání předchází předplatitelská kampaň, svou podstatou založená na metodě crowdfundingu. Naši příznivci si nyní mohou knihu pořídit s předstihem, než se objeví v knihkupectvích, a k tomu si vybrat nějaký pěkný dárek od samotných autorek. Děkujeme všem za podporu našeho projektu!

Pro krátké připomenutí – v čem tedy spočívá myšlenka celého projektu Lehké fantazijno? Jde o záměr vydat antologii fantastiky, do níž se zapojí české i slovenské autorky, s cílem sestavit reprezentativní a co nejrozmanitější výbor z díla předních i začínajících spisovatelek fantastiky. A protože každá správná antologie potřebuje nějaký klíč, naše pracuje s motivy tarotových karet. U Ženy s drakem je to konkrétně karta Nespoutanost, vyobrazená jako žena s drakem. Drak je mytickým tvorem, symbolem ohňového živlu a symbolem moci. Drak nepodléhá žádným dogmatům a pravidlům, jedná svobodně až nespoutaně. Nabývá neomezenou sílu, protože není svázán uměle vytvářenými předsudky a hranicemi, co je možné a co možné není. Umí se proměnit v dravce, má v sobě však i jemnost a lásku. Pro svou nevyzpytatelnost a schopnost ovládat přírodní živly se stává nebezpečným. K jeho vlastnostem patří i soutěživost, nenasytná ctižádost, popudlivost a nesnášenlivost. Draci jsou proto často chápáni jako symbol ničení a chaosu a zobrazováni jako krvelačné bestie, které přináší zkázu, i jako symbol ďábla. V boji s drakem jde však především o moc zvítězit sám nad sebou, nad vlastním egem. Kdo totiž bojuje s drakem, bojuje v podstatě sám se sebou. Kdo se dokáže podívat drakovi do očí, dokáže se podívat do svého svědomí. Drak proniká myslí a duší silnými záblesky osvícení a vynáší na světlo vzpomínky a přání, byť dlouho zapomenuté a dosud skryté. Mnohdy dokáže nahlížet mimo známý čas i prostor. Drak dokáže využívat vesmírnou energii, která krouží kolem nás i v nás. O dracích se také tvrdí, že mají schopnost předvídat budoucnost. Protože oplývají magickými silami, jsou považováni za učitele kouzel a dárce kouzelných mečů. Dračí energie je ohnivá, dokonale probuzená životní síla. Ochraňuje a dává sílu pro změnu a rozhodnost, proto je drak je v některých kulturách vnímán jako ochránce života na zemi. Má údajně schopnost chránit sebe i svůj rod, prokazuje odolnost a věrnost. Drak údajně také přináší štěstí, proto jsou draci v mnoha legendách spojováni s bohatstvím a majetkem.

Třetí svazek antologie opět obsahuje 13 povídek reprezentujících žánrovou pestrost literární fantastiky (klasická/historická/městská/dark fantasy, sci-fi, horor, kyberpunk, arcanepunk aj.) a zároveň zobrazujících schopnost hrdinek i hrdinů svobodně jednat, chránit i ničit! Na koho se můžete těšit? Tady je výčet autorek a jistě si mezi nimi najdete tu svou:

Jela Abasová: Jedno z tisíc očí
Vendula Brunhoferová: Pán pustiny
Zuzana Droppová: Kreslo
Edita Dufková: Křížové hřeby
Kristina Haidingerová: Šelma a ďábel
Zuzana Koubková: Noční můra kněžny Bohunky
Dana Krejčová: Kapka krve dračí
Petra Machová: Poslední tanec
Tereza Matoušková: Popel a krev
Petra Neomillnerová: Stín divokého
Scarlett Rauschgoldová – Darth Zira: Není cesty zpět
Petra Slováková: Trik
Anna Šochová: Jak mizí víly

 

Editorkami svazku jsou opět Františka Vrbenská a Zuzana Hloušková, které se dlouhodobě pohybují na scéně české fantastiky a díky svému přehledu i publikačním zkušenostem jsou zárukou dobrého vkusu, takže se můžete těšit na kvalitní četbu. Předmluvu napsal Zdeněk Rampas, šéfredaktor zpravodaje Interkom a doživotní prezident Československého fandomu, a doslov sestavila polská bohemistka Joanna Czaplinská.

I třetí svazek doprovází sada 13 speciálních výkladových karet, vytvořených tak, aby seděly k povídce i k podobě samotné autorky. Všechny čtyři svazky dají dohromady 52 karet – celou výkladovou sadu, proto také přiložený leták obsahuje základní návod k jejich výkladu. Autorem originálních ilustrací je hradecký výtvarník, mykolog, publicista a mystifikátor Jaroslav Svoboda. Obálku ilustrovala Jana Maffet Šouflová a opět můžete ve vyobrazení skupiny velmi zvláštních spisovatelek hledat celou řadu skrytých i zjevných vtípků. Kniha má svůj standardní formát B6, 352 stran, pevnou vazbu, barevnou obálku a černobílé ilustrace uvnitř.

 

Ještě váháte, zda si knihu pořídit? Třeba vás přesvědčí ukázky z povídek:

Doprovodné materiály:

 

Kde koupit?

Knížku si můžete koupit v síti běžných knihkupectví a internetových obchodů PEMIC a SEQOY, nebo přímo od nás na tomto webu a e-shopu, a podpořit nás tak. Vydavatelem všech svazků je nekomerční Nakladatelství Fortna a vydání prvního i druhého svazku realizovalo s pomocí mecenášů a předplatitelů. Občas čelíme dotazům, proč volíme při řešení finančních zdrojů crowdfunding. Proč? Protože každý z vás tak může přispět na náš slibně se rozvíjející projekt a ještě ke své knize dostat i bonus (nebo bonusy) z pestré nabídky. Kromě dárků s motivem draka jsou k mání i předměty, které vyrobily samy autorky, či jejich dříve vydaná díla a další zajímavosti. Pokud u nás nakoupíte do 15. 12. 2017, garantujeme doručení do Vánoc. Tak neváhejte a mrkněte k nám do obchodu (viz produkty na pravém panelu). Uvidíte, že se tam najde pro každého něco!

Nyní je možné dárky více kombinovat (např. si zvolit podepsanou knihu nebo knihu a nějaký dárek od autorky a k tomu přidat třeba dračí kovovou, papírovou, nebo obě dvě záložky atp.).

Štítky:

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.