Prezentace Lehkého fantazijna v klubu Dark Velvet

Ve čtvrtek 19. října jsme byli pozváni do klubu Dark Velvet v Praze. Každý třetí čtvrtek v měsíci se zde totiž konají pravidelné literární sabaty, kde se předčítají různá díla, probírají povídky, jejich vydávání a další zajímavosti z oblasti knih.

Název tohoto literárního sabatu byl „Ženy v české fantastice„, což je téma pro naše nakladatelství jako stvořené. Za pozvání děkujeme Kristině Haidingerové a Hanině Veselé, které literární sabaty organizují.

Naše přednáška začínala ve 20:00 po čtení dvou ukázek z děl přítomných autorů. Zuzana Hloušková prezentovala hlavní body projektu Lehké fantazijno. Zábavnou formou byly předneseny rozdíly např. mezi tzv. „ženským psaním“ a cílem našeho projektu, který se od strašáku ženského psaní snaží odlišit. Poté se rozproudila živá diskuze o rozdílech mezi ženami a muži a to jak obecně, tak i ve psaní. Každý přispěl svým názorem a že se často výrazně lišily! Diskuze se protáhla, až nakonec nezbyl vůbec čas na čtení ukázek a hádání pohlaví autora.

Na přednášce se sešlo několik autorek z Lehkého fantazijna, zejména z prvního dílu Žena se lvem – jmenovitě Vilma Kadlečková, Jana Maffet Šouflová, Hanina Veselá, Zuzana Hloušková a Dagmar Pirochová. Bylo přítomno i několik autorek, jejichž povídka se teprve chystá v Ženě s drakem či Ženě s labutí – například již zmíněná Kristina Haidingerová. Akce se protáhla až dlouho po zavírací době a nikomu se nechtělo z příjemného posezení domů.

 

Autorka fotografií: Hanina Veselá, více fotografií z akce můžete najít zde na jejích facebookových stránkách.

Štítky:

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.