Lucie Lukačovičová: Dům ocelových jehel

Poznáte aetheropunk Lucie Lukačovičové v jejím světě, kde stroje pohání životní síla.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). Při psaní povídky autorku – kromě jiného – velmi těšila svébytná aetherpunková estetika a po mechanickém slavíkovi posílá díky těm, kdo příběh inspirovali. K povídce se váže výkladová karta Síla.

Význam karty Síla
Odvážná žena, která dokáže zkrotit lva po svém boku, je zosobněním velké vnitřní síly. Má k dispozici skutečnou vášeň a moc. Motivací pro její konání je nezměrná odvaha a niterná touha, něco přirozeného, silného a instinktivního hluboko v ní. Je charismatická a nechybí jí osobní kouzlo. Pokouší se ke každé situaci přistupovat co nejoriginálnějším způsobem. Čiší z ní energie a nebojí se riskovat, protože hluboce věří, že i tam, kde v to jiní nedoufají, se květ rozvine do plné krásy. Je naplněna hlubokou vírou v sebe, vždyť překonala své staré obavy spojené s minulostí. Osedlala si lva na znamení, že ovládla síly své tvořivosti, které mají moc zkrotit zvíře (démony) skryté v nás. Jestliže jsou naše vnitřní síly oslabeny, nemůžeme „zevnitř vyzařovat“, neovládáme svou vnitřní energii a nedokážeme ji tvořivým způsobem využít.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.