Lucie Lukačovičová – o autorce

Vystudovala kulturní antropologii a knihovnictví na UK, nyní žije v Praze. Cestuje, kdykoli se najde příležitost, překládá, věnuje se RPG, LARPu a vedení workshopů tvůrčího psaní. Sbírá mýty, legendy a pověsti (s pradávnými bohy a hrdiny je všechno lepší!). Vyšlo jí zatím přes sto povídek a články v časopisech Pevnost a XB-1 a čtyři romány (Vládci času, Stanice Armida, Detektivní kancelář Sirius, Zelený drak, Karmínový lev, Poslední bůh – a nejčerstvější městská fantasy o lovcích monster Zákon Azylu). Spolu se sestrou Petrou spolupracovala na povídkách (sborníky Hry s příběhem) a na dvoudílné dobrodružné fantasy Cesta Rudé tanečnice (s piráty je všechno ještě lepší!). Publikovala kratší prózu a básně i v zahraničí (v angličtině, čínštině, rumunštině, němčině, portugalštině, italštině a indickém jazyce kannada).
Při psaní povídky Dům ocelových jehel (Žena se lvem, 2016) ji kromě jiného velmi těšila svébytná aetherpunková estetika a po mechanickém slavíkovi posílá díky těm, kdo příběh inspirovali.

Knihy

Povídky

Ocenění

Webové stránky

Pro přehled o dalších autorkách projektu Lehkého fantazijna navštivte přehledový článek Každý týden jedna autorka, nebo použijte štítek článku „autor„.

Štítky: , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.