Dagmar Pirochová: Černý samet

Dagmar Pirochová vás naučí, jak se zbavit sametově černé kočky, která se vám zas a znovu tvrdošíjně objevuje v pokoji.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). K sepsání povídky autorku inspirovala reálně zažitá situace, kdy po jednom z mnoha dlouhých namáhavých dní dodělávala na počítači zbylou práci, když tu se půlnočním hotelovým pokojem zdánlivě prokmitlo cosi černého, chlupatého a tajemného. K povídce se váže výkladová karta Proměna.

Význam karty Proměna
Žena s kočkou jako symbolem změny. Černá kočka představuje strážkyni přechodu mezi světy, mezi stádii, je průvodkyní na cestě proměny. Nějaká etapa či životní fáze se uzavírá a někde v dálce či za rohem už čeká nová. Stojíte někde na hranici mezi tím, co znáte a tím, co vás čeká, a cítíte strach. Změna je však nutná, staré musí ustoupit novému. Obava ze změny je přirozená, pokud ji však nepřijmete, bude následovat bolestivý proces, vynucený zvenčí. Chce to sebrat sílu, nadechnout se a vykročit. Rozloučit se s tím, co člověk nechá za sebou, protože to už nepatří do jeho života, ač to znamená prožít smutek či ztrátu. Je potřeba přizpůsobit se změně a tím získat sílu otevřít se novým možnostem. Odmítnete-li proměnu, která přináší poučení, nové zkušenosti a nový pohled na život, můžete také neustále opakovat stejné chyby. Nikam se neposunete a připravíte se o možnost vybudovat ve svém životě na starých základech něco lepšího.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.