Hanina Veselá: Mizera z Mexika

V povídce od Haniny Veselé se budete bát netvora ve francouzské vojenské pevnosti na skalnatém mysu ve Středomoří předminulého století.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). Představuje lovercraftovský horor z Francie 70. let předminulého století o tom, kam až může člověka dovést jeho nejtemnější touha. K povídce se váže výkladová karta Lest.

Význam karty Lest
Přitažlivá žena s maskou, která nás láká do pasti. Možná si uvědomujeme, jak nerozumné by bylo propadnout jejímu kouzlu, jenže tento pocit nebezpečí ještě umocňuje její půvab. Někdo nastražil lest a jenom s pomocí silné vůle, zvídavé mysli a sebedisciplíny ji lze odhalit. Hodíme opatrnost za hlavu a necháme se zlákat, nebo lest prohlédneme? Všichni jsme se někdy ocitli v jejích tenatech, ať už vypadala jako krásná žena, nebo v jiné podobě a přestrojení, jako situace, místo či výzva k nějakému činu. Odhalit, co je falešné, strhnout masku, odhodit něčí nebo i vlastní obranný štít a vystavit na odiv pravou podstatu však vyžaduje velké odhodlání. Je potřeba důvěřovat svému nitru jako nejlepšímu rádci a věřit ve své vnitřní síly, schopnosti, intelekt. Jinak můžete až příliš pozdě zjistit, že ona přitažlivost byla jenom plytkým a pomíjivým mámením, které má nejenže krátké trvání, ale přinese nám i neblahé důsledky.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.