Václava Molcarová: Běžím daleko, žiju blízko

S Václavou Molcarovou se zúčastníte běžeckého závodu chudou krajinou, který zanechá krvavou stopu.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). V povídce se spojuje autorčina láska k dlouhým běhům s trochou té frustrace, že i v roce vydání díla zůstaly její cestovatelské plány nevyslyšeny. Nečekaně se jí opět rozrostl počet domácích zvířat, takže se do dálek vypravila aspoň díky svým literárním hrdinům. K povídce se váže výkladová karta Cesta.

Význam karty Cesta
Poutnice na cestě za poznáním. Někdy je lepší se neprůhledným problémům vyhnout a získat od nich větší odstup. Odejít na jiné místo, vzdálit se fyzicky či jen ve své mysli. Definitivní řešení teprve přijde, ale klid, který takto získáte, může napomoci k novému pohledu na věc a v čase, který cesta přinese, lze hledat nerušeně způsob, jak problém vyřešit. Je to příležitost podívat se na problém jako pozorovatel, svědek. Zklidněná mysl dokáže najít spojitosti mezi jednotlivostmi, které jsou na první pohled nezřetelné. Mohou přijít i neotřelé nápady, můžete potkat novou věc či osobu, převozníka, který vám umožní dostat se na pomyslný druhý břeh, proto se není potřeba cesty bát. Znamená to vyjít vstříc něčemu novému, posunout se, pochopit. Schopnost vývoje je jednou ze základních součástí naší vnitřní síly, odvaha odhodit staré, opustit známé a vydat se do neznáma. V opačném případě hrozí uvěznění ve věcech minulých a tíživě nevyřešených.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.