Jana Maffet Šouflová: Případ osla canberburského

Pobavíte se se středověkým londýnským koronerem Lionetem v humorném fantasy světě Jany Maffet Šouflové.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). Povídka v této antologii sice vychází z autorčina světa Svitků z londýnského mostu (2014), ale hlavním hrdinou je tentokrát Lionet z Glastonbury, londýnský koroner a lékař a zároveň svérázná postava s mnohým tajemstvím. Lionetův příběh více fantastický, rozvernější a méně historicky přísný než původní příběhy s konstáblem Thomasem Collinghamem. K povídce se váže výkladová karta Nadání.

Význam karty Nadání
Žena mnoha talentů, schopná vytvořit z mála hodně, obdařená dovednostmi, které jiní nemají. Představuje princip originality a výlučnosti. Dokáže uskutečňovat své sny a vize a přetvářet je v umělecká díla. Je inspirací, může dávat tvůrčí impulz druhým lidem, kteří se ho chopí a sami dotvoří. Záleží však na ní, jakým způsobem své nadání použije, zda využije či zneužije. Zda pochopí, jaké bohatství se může v jejích talentech ukrývat, nebo spíš bude svou tvořivost potlačovat. Jestliže svůj životní potenciál plně využíváme, probouzí se v nás zvídavost a touha po vzdělání či nových zážitcích. Jsme kreativní a napadají nás objevné myšlenky. Nebojíme se vydat neznámým směrem, pokud v takové cestě vidíme smysl. Na jednu stranu to znamená neklid, na druhou zachování mládí a svěžesti. Správné využívání našich talentů nám přináší pocit štěstí, v opačném případě se cítíme nespokojení a naše vnitřní síla je utlumená.

Ukázka z povídky

Štítky: , , , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.