Karolina Francová: V mysli mojí vidíš stíny

Karolína Francová vám odvypráví střípek událostí souvisejících s vládou mága z Rudé věže v novém hlavním městě ČR i světa – Liberci – kde se v jednadvacátém století objevil magický zdroj.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). Je prequelem k třídílné sérii Purpurová noc, která čítá knihy Ve stínu Rudé věže (2017), Tisíciletý démon (2018) a Světlý král (2020). Děj série, stejně jako dění povídky, se odehrává v blízké budoucnosti. Česko jako jediná země kontroluje magii a stává se tak významným světovým hráčem. Zemi vládne temný mág, který si za své sídlo kvůli blízkosti magického zdroje volí nové hlavní město Liberec. Při tvorbě cyklu autorka využila znalost rodného města a většina popisovaných míst odpovídá skutečnosti, byť přetvořené magií. K povídce se váže výkladová karta Pokušení.

Význam karty Pokušení
Žena zmítající se v dilematu. Chuti zakázaného ovoce je těžké odolat. V životě přicházejí situace, kdy jsme vystaveni zkoušce vůle v podobě velkého pokušení. Někdy se jedná jen o sladkost ve výloze cukrárny, jindy si zahráváme s ohněm. Podléháme, přestože tím ohrožujeme své zdraví, své vztahy, své štěstí. I když můžeme ztratit tolik vzácný vnitřní pocit klidu a pohody! Jenže pokušení jsou mnohdy tak lákavá… Jako písně sirén, které lákají námořníky na skaliska, jako zlatá rybka, která slibuje splnit jakékoliv přání. Jsou-li naše vnitřní síly dostatečně silné, můžeme pokušení odolat. Prohlédnout jeho rizika, falešné pozlátko, děsivé důsledky. Schopnost odvrhnout pokušení je důkazem síly vůle, charakteru a zásad. Rozhodnutí vzdát se, nebo odolat, ukazuje, jací jsme. Jakmile porozumíme svým slabostem a jejich příčinám, ztrácí pokušení svou moc a možnost nás ovládat. Ze strašlivého Ďábla se stává směšný šašek s rohatou čepicí.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.