Lenona Štiblaríková: Pekná noc na čary

S Lenonou Štiblaríkovou zjistíte, jak se čarodějnice chrání před odsouzením za obcování s ďáblem.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). Je sice krátká rozsahem, ale široká hloubkou a množstvím citů a vztahů, které zachytává. Každé slovo v ní je důležité, staví na pocitech. Věty nesou pozadí příběhu, který se postupně tvoří z tónu rozhovoru, z řečeného i ze zamlčeného. Nakonec vyplývá podstata – je to příběh o rozloučení. K povídce se váže výkladová karta Spravedlnost.

Význam karty Spravedlnost
Soudkyně, s typickými atributy vah a meče. Zastupuje archetyp pravdy a rovnováhy. Meč poukazuje na konflikt zájmů, které je potřeba rozsoudit, a naznačuje, že rozsudek může zahrnovat napomenutí, pokárání či trest. Spravedlnost však lze vybojovat nejen mečem, ale také slovem, tedy rozumem. Posouzení sporu je symbolicky svěřeno osobě s páskou přes oči, aby se rozhodovala nestranně. Díky vnitřní síle a vyrovnané mysli se jí daří i tak prohlédnout závoje utkané z iluzí, klamu a podvodu. Může se zdát, že spravedlnost je slepá, že život je k nám nespravedlivý, ale zákon příčiny a následku je neúprosný. Co zasadíme, to také sklidíme. Jen když budeme poctiví sami k sobě a budeme žít v souladu se sebou a ostatními, docílíme pocitu, že náš život je v naprostém pořádku, a dosáhneme úspěchu. Ne nadarmo jsou váhy nejen symbolem zákonnosti, ale také finanční rovnováhy a obchodních vloh. Je však nutné pochopit princip rovnováhy, v opačném případě nám spravedlnost uštědří tvrdou lekci.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.