Daniela Kovářová: Běžící muž

Daniela Kovářová vám ukáže, jak jako dítě řešit rozvod svých rodičů počítačovou hrou.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se sovou (2017). V povídce Běžící muž, napsané původně pro Plzeňský literární almanach, se autorka inspirovala vlastním synem, přilepeným k on‑line hrám. Právě toto její tehdy ještě nedospělé dítě jí jednou stáhlo do mobilu a naučilo jednu z her, což vše se prolnulo s praxí rodinného advokáta a našlo podobu v publikované povídce. K povídce se váže výkladová karta Zklamání.

Význam karty Zklamání
Žena trhá dopis se špatnou zprávou, která jí přináší velké zklamání. Cítí bolest, rozčarování, hněv. Něco, co si přála a upínala k tomu naděje, se nestalo, její touha nebyla naplněna. Letící ptáci v okně s sebou symbolicky odnášejí něco, co ztratila. Srdce je prázdné a křehké, emoce stagnují a kalí se jako spodní vody. Zklamání nás často připravuje o vnitřní rovnováhu a vyvolává pocit, že život nemá smysl. Zklamání umí bolestivě zranit a utrpení, jež působí, proniká do hlubších úrovní našeho nitra, přesto je ho potřeba vnímat jako výzvu a příležitost změnit se k lepšímu. Třeba tím, že se pokusíme staré rány a zklamání, ať již způsobené někým blízkým, nebo nepříznivými okolnostmi, vědomě a láskyplně uvolnit ze své mysli. Možná máte pro svou bolest či zlobu konkrétní příčinu, možná je to jen negativním postojem, filtrem, skrz který se díváte na svět. Pociťujete marnost v čemkoliv, do čeho se pustíte. Není pochyb, že jste nešťastní. Zklamání je napůl projevený hněv, který nebyl dostatečně zpracován. Jde o stav, který vyžaduje okamžitou pozornost, jinak se může odrazit ve skutečné fyzické chorobě.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.