Blanka Jirušková – Hvězdář se dívá nahoru

Boj s doktrínou svede Blanka Jirušková a její hvězdář, který se nechce spokojit s utajováním nových skutečností ve fantastickém světě.

  • Žánr: science fantasy, detektivka
  • Rozsah: 22 stran
  • Dostupné formáty: pdf, epub
Nabízený e-book patří do Čítárny pro první čtenáře zdarma a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o Čítárně v samostatném článku.

Povídka vyšla v knize Žena se sovou (2017). Povídka je podle autorky jejím pověstným „kerberem“, protože je mixem žánrů fantasy, sci‑fi a detektivky. K povídce se váže výkladová karta Vědění.

Význam karty Vědění
Žena se svitky a astrolábem. Symbolizuje pochopení, moudrost, poznání založené na zkušenosti, vědění a znalosti. Můžeme nashromáždit velké množství znalostí, ale pokud není správně zpracováno, nepřinese nám žádný užitek. To, co k nám přichází z mysli, jsou znalosti a vědomosti, nikoli pochopení. Jediným způsobem, jak dosáhnout skutečného vědění, je přijímat výzvy života a prožívat vše, co přichází, a do této zkušenosti vnášet znalosti a poučit se z ní. Opravdové pochopení přichází, když se hlava a srdce v prožitku spojí v jedno, když se nám podaří spojit duchovní učení s realitou každodenního života. Je přirozené, že se přemýšlením snažíme nalézt odpovědi. Větší znalost věci – faktů i pozadí – nám pomohou danou situaci lépe posuzovat. Být vyzbrojen velkým množstvím informací může být výhodou, ale pozor – vždy je to otázka míry! Příval jednotlivostí může způsobit, že se ztratíme v nepodstatných detailech, budeme jimi zahlceni nebo odvedeni od podstaty a pravdy. Hrozí, že upadneme do přehnaného analyzování a pro stromy nebudeme schopni vidět les.

Medailonek autorky

Ukázka z povídky

Štítky: , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář