Františka Vrbenská: Zlaté mlhy na pobřeží

Františka Vrbenská vás přenese na Aljašku, kde osudové setkání změní život modernímu lovci krabů.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se sovou (2017). Za příběh o námořníkovi z krabí lodi je podle autorky zodpovědných pár osobních uhranutí, zejména magií severozápadního pobřeží Ameriky. Při psaní se jí také dostalo nového důkazu, jak velice může být autorovo podvědomí spojené s projekcí reality… K povídce se váže výkladová karta Tajemství.

Význam karty Tajemství
Žena se sovou, jíž bylo svěřeno tajemství. Sova je noční čarodějka, symbolizuje hluboký vhled, moudrost a znalost. Má schopnost podívat se na svět z druhé strany a disponuje vysokou citlivostí. Sovy jsou spojovány s tajemstvím, soumrakem a magií. Mylně jsou ale dávány do souvislosti se zlem a neštěstím, protože je lidé považují za nositelky špatných zpráv, za předzvěst smrti a ztrát. Pravda je taková, že sova právě skrze vlastní temnotu umožňuje přístup k využití nejvyšší moudrosti. Dává jasné vidění, pomáhá postavit se čelem k věcem, které vyžadují naši pozornost. Zlepšuje intuici a schopnost „vidět“ věci, které normálně vidět nejsou, a odhalit souvislosti, které jiným unikají. S pomocí této pronikavé vnímavosti tedy během krátké chvíle můžeme odkrýt, jak se věci mají. Jasnost vnímání funguje jako vnitřní oáza, díky níž získáváme schopnost cestovat vyprahlou pustinou bez výživy a přísunu hmotné podpory z vnějšího světa. Žádá si to však osamění a také notnou dávku nezávislosti, často i vymanění z rodinných pout a přátelských vazeb.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.