Daniela Kovářová – o autorce

Rodačka z Ostravy, nyní žije na venkově nedaleko Plzně s manželem, obrovským psem, kočkou, užovkou Mandarinkou a se dvěma čerstvě dospělými dětmi, které se domů občas přijedou najíst a připojit na wifi. Živí ji advokacie (specializuje se na rodinné vztahy a jejich řešení), přednášení, psaní odborných článků a komentářů a pořádání konferencí a diskusních setkání právníků nad aktuálními společenskými problémy. Plné uspokojení nalézá u chytré knihy s tajemstvím či dobrého filmu, při procházkách se psem a u čehokoliv kreativního. Shodou náhod kdysi nakoukla do světa politiky a po 14 měsíců řídila Ministerstvo spravedlnosti ČR a od té doby nepřestává sledovat a komentovat politickou scénu a veřejné dění, mj. také proto, že je tiskovou mluvčí a členkou Rady Obce spisovatelů. Své komentáře publikuje na vlastním blogu na Idnes a na Neviditelném psu. Vedle stovky právnicky zaměřených článků a několika odborných knih vydala deset beletristických knih (Minutové povídky a „Láskyplné“ povídky vyšly pod pseudonymem Ida Sebastiani), mj. tři sbírky povídek, tři detektivní romány a dvě humoristické knihy). V mládí začala psát sci‑fi, fantasy a horory, v současnosti se věnuje románům o zločinu, např. Mrtvá z golfového hřiště (2016) nebo Smrt v justičním paláci (2016). Občas publikuje názory, pohledy a povídky v Interkomu, v němž také nějakou dobu vedla rubriku Blbá blondýna. V roce 2017 napsala spolu s doc. MUDr. Radimem Uzlem humoristickou knihu Jak se žije padesátkám anebo čarodějnice neupalovat! Humoristicky laděné jsou také knížky o mužsko-ženských vztazích Jak chovat muže: aneb manuál pro otrlé (2018) a Jak hubnout a nezblbnout: aneb Peklo s kily navíc (2019). Černý humor, z něhož občas až mrazí, se odráží také v povídkové sbírce Podivné povídky (2018). V povídce Běžící muž, napsané původně pro Plzeňský literární almanach a vydané znovu v antologii Žena se sovou (2017), se inspirovala vlastním synem přilepeným k on‑line hrám, a samozřejmě i zkušenostmi z praxe rodinného advokáta.

Knihy

Povídky

Ocenění

  • Cena Bohumila Polana a cena Literární akademie Blinkr v soutěži o nejlepší román roku (za humoristický román, 2015) – Mrtvá z golfového hřiště
  • Čestné uznání v soutěži O cenu Miloslava Švandrlíka (2014) – Advokátka v šoku

Web

Pro přehled o dalších autorkách projektu Lehkého fantazijna navštivte přehledový článek Každý týden jedna autorka, nebo použijte štítek článku „autor„.

Štítky: , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.