Prezentace Ženy se sovou na Parconu v Pardubicích

V sobotu 22. 7. 2017 jsme na pardubickém Parconu opět hájili naše barvy. Přednáška nazvaná „Na vodách Lehkého fantazijna“ se konala od 11 hodin ve velkém kinosále a uváděly ji Františka Vrbenská a Zuzana Hloušková. Cílem bylo nekorektně debatovat o „ženském“ psaní, literární tvorbě vůbec, o postavení fantastiky i o tom, jak stvořit hrdinku (a hrdinu :-))

Přestože vypadal sál poloprázdný, návštěvnost byla slušná, diskuse úsměvná, ačkoliv při čtení některých ukázek asi trochu mrzl úsměv na rtech. Vybrali jsme pět úryvků, které popisují scénu znásilnění, a přítomní měli hádat, zda text napsal muž nebo žena. A že byli kolikrát vedle!

 

Úspěch měl i náš improvizovaný stánek, který jsme si rozložili v centrálním vestibulu před bufetem. Podiskovat za námi přišla např. Hanina Veselá, ale podporu svou účastí na přednášce nám přišly vyjádřit i další autorky – Vilma Kadlečková, Jana Rečková nebo Katka Foltánková – a co bylo fajn, tak i celá řada našich příznivců mužského pohlaví. Takže všem děkujeme za podporu a při nějaké bližší příležitosti na viděnou!

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.