Křest Ženy se sovou v Bratislavě

V sobotu 16. 9. 2017 jsme si udělali výlet k naší východní sestřičce a zúčastnili se IstroConu v Bratislavě. Náš program se konal ve Fantasy salonu od 16 hodin pod názvem Sen sovy svatojánské. Představení mělo hojnou účast a přišel se na nás podívat dokonce i muž se sovou. Sovami se to vůbec před budovou hemžilo, protože v jednom z venkovních programů byly i ukázky sokolníků, což bylo skvělé lákadlo na naši knihu.

Program uvedla Františka Vrbenská ve dvojroli editorky i autorky. Diváky navnadila na skeč na motivy známé shakespearovské komedie (údajně ztracená původní verze, kterou musel mistr následně přepsat). Jednalo se samozřejmě o oblíbenou scénku Sen sovy svatojánské  s postavami elfího krále Oberona (Martin Vondráček), šibala Pucka (Jan Hloušek), Oberonovy ženy Titánie (Zuzana Hloušková) a Jitřenky (Dagmar Vondráčková). Diváci se velmi bavili a rozesmívali je jak plánované vtipy v textu, tak i neplánované legrácky. Největší úspěch měl dle očekávání verš „kde sýček houká žalky – to nedaleko Petržalky“. 

Po skeči byla pozvána na pódium kmotra knížky a autorka doslovu Alexandra Pavelková. Knížku stylově pokřtila vedle netopýřích slz také sovými pírky. Přítomné slovenské autorky Katarína Soyka a Lívia Hlavačková krátce představily své povídky a popřály knize v souladu se svými výkladovými kartami, aby se čtenáři nebáli ji koupit a aby se vlastně vůbec dlouze nerozhodovali a prostě si ji koupili. Následovalo několik dalších slov o knize a projektu od editorek Františky Vrbenské a Zuzany Hlouškové a nakonec přípitek všech zúčastněných netopýřími slzami, ke kterému byl přizván i český kmotr Jan Kotouč.

Diváci si poté mohli nakoupit knihy za zvýhodněné festivalové ceny, popovídat s přítomnými autorkami či si pohladit sovu pálenou, která zaujatě sledovala celý program.

 

 

Více fotografií ze křtu můžete najít na našich Facebookových stránkách zde.

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.