Křest Ženy se sovou v Bratislavě

V sobotu 16. 9. 2017 jsme si udělali výlet k naší východní sestřičce a zúčastnili se IstroConu v Bratislavě. Náš program se konal ve Fantasy salonu od 16 hodin pod názvem Sen sovy svatojánské. Představení mělo hojnou účast a přišel se na nás podívat dokonce i muž se sovou. Sovami se to vůbec před budovou hemžilo, protože v jednom z venkovních programů byly i ukázky sokolníků, což bylo skvělé lákadlo na naši knihu.

Program uvedla Františka Vrbenská ve dvojroli editorky i autorky. Diváky navnadila na skeč na motivy známé shakespearovské komedie (údajně ztracená původní verze, kterou musel mistr následně přepsat). Jednalo se samozřejmě o oblíbenou scénku Sen sovy svatojánské  s postavami elfího krále Oberona (Martin Vondráček), šibala Pucka (Jan Hloušek), Oberonovy ženy Titánie (Zuzana Hloušková) a Jitřenky (Dagmar Vondráčková). Diváci se velmi bavili a rozesmívali je jak plánované vtipy v textu, tak i neplánované legrácky. Největší úspěch měl dle očekávání verš „kde sýček houká žalky – to nedaleko Petržalky“. 

Po skeči byla pozvána na pódium kmotra knížky a autorka doslovu Alexandra Pavelková. Knížku stylově pokřtila vedle netopýřích slz také sovými pírky. Přítomné slovenské autorky Katarína Soyka a Lívia Hlavačková krátce představily své povídky a popřály knize v souladu se svými výkladovými kartami, aby se čtenáři nebáli ji koupit a aby se vlastně vůbec dlouze nerozhodovali a prostě si ji koupili. Následovalo několik dalších slov o knize a projektu od editorek Františky Vrbenské a Zuzany Hlouškové a nakonec přípitek všech zúčastněných netopýřími slzami, ke kterému byl přizván i český kmotr Jan Kotouč.

Diváci si poté mohli nakoupit knihy za zvýhodněné festivalové ceny, popovídat s přítomnými autorkami či si pohladit sovu pálenou, která zaujatě sledovala celý program.

 

 

Více fotografií ze křtu můžete najít na našich Facebookových stránkách zde.

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář