Křest Ženy se sovou v Chotěboři

V sobotu 8. 7. 2017 jste nás mohli vidět na Festivalu Fantazie v Chotěboři, kde jsme vystupovali s programem nazvaným Sen sovy svatojánské. Program začínal v 16 hodin v Zrcadlovém sále KD a přišel nás podpořit třeba i J. W. Procházka.

Nejprve diváky hudebně naladil náš host Grit Du Alatriste s latinsky znějící písničkou a poté s písní o dracích. Následoval (od minula mírně přepracovaný) skeč Sen sovy svatojánské, s postavami elfího krále Oberona, šibala Pucka, Oberonovy ženy Titánie a Jitřenky.

 

Křtilo se opět netopýřími slzami a kmotry byli Julie Nováková a Jan Kotouč. Ani se neptejte, jakou práci nám dalo netopýra rozplakat. Julie Nováková k sudbě použila kouzelnou hůlku a popřála knize, aby se jí dařilo minimálně stejně jako Ženě se lvem a aby nezůstalo třeba jen u čtyř knih. Jan Kotouč stejně jako na křtu v Praze zavzpomínal na tzv. Rok bez léta, kdy Mary Shelleyová začala psát Frankensteina, a požehnal knize, aby oslovila hodně čtenářů a aby i všechny autorky získávaly stále více a více příznivců.

Přítomné autorky poté pověděly něco krátce o svých povídkách, o kartách a pronesly své sudby knize. Knize bylo popřáno, aby její čtenáři měli vždy ten správný nadhled a poznali, co je důležité a co ne, aby kniha nezapadla v knihovničkách, aby čtenáři milovali tajemství a aby se knížka líbila, protože autorky a editorky do ní daly své srdce. Františka byla opět odrazena od pokusu se čarovné tekutiny napít a poznamenala, že se cítí jako Obelix, kterému také odpírali čarovný nápoj. Naštěstí jí to bylo vynahrazeno přípitkem šampaňského, které bylo přichystané pro všechny účinkující.

Diváci si poté mohli zakoupit knihy a další drobnosti za festivalové ceny, popovídat krátce s autorkami či si společně zazpívat s Gritem, než se zase všichni rozprchli na další přednášky a aktivity na Festivalu Fantazie.

 

 

Na Festivalu Fantazie probíhal také třináctý ročník ankety Aeronautilus, oceňující nejvýznamnější díla žánrů sci-fi, fantasy a hororu. Velmi nás potěšilo, že do ankety byla nominována na Nejlepší povídku také jedna z našeho prvního svazku Žena se lvem, a to Případ osla canterburského od Jany Maffet Šouflové. Povídka sice nominaci neproměnila, ale stejně nás zahřálo u srdce, že byla do ankety vybrána.

Stejně tak nás potěšilo, že autorka, jejíž povídka se objeví v Ženě se sovou, získala v anketě titul Velmistr žánru. Blahopřejeme tímto Janě Rečkové, která je jednou z našich nejvíce vydávaných autorek fantastiky a obdržela již mnoho různých ocenění.

Několik z našich autorek, které jsou v projektu Lehkého fantazijna, získalo v anketách Aeronautilus ocenění již v minulosti, jmenovitě:

Kniha roku

 • 2010 Jakub D. Kočí a Františka Vrbenská: Vítr v piniích (Straky na vrbě)
 • 2014 Vilma Kadlečková: Mycelium – Jantarové oči (Argo)
 • 2015 Jana Šouflová: Svitky z londýnského mostu (Straky na vrbě)
 • 2016 Julie Nováková: Elysium (Brokilon)

Povídka roku:

 • 2013 Vilma Kadlečková: Starýma očima, za tisíc let
 • 2015 Julie Nováková: Šeré město
 • 2016 Julie Nováková: Zaříkávač lodí

Obálka roku:

 • 2010 Jana Šouflová za obálku knihy Vítr v piniích od J. D. Kočího a F. Vrbenské
 • 2012 Jana Šouflová za obálku knihy Dobrodruh 3 – Třetí triarcha od L. Medka
 • 2013 Jana Šouflová za obálku knihy Mrtvý v parovodu od V. Ríši
 • 2014 Jana Šouflová za obálku knihy Legendy: Prokleté knihovny od M. Bronce

Velmistři žánru:

 • 2015 Vilma Kadlečková (AL)

 

Více fotografií ze křtu můžete najít na našich Facebookových stránkách zde.

 

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.