Křest Ženy se sovou v Chotěboři

V sobotu 8. 7. 2017 jste nás mohli vidět na Festivalu Fantazie v Chotěboři, kde jsme vystupovali s programem nazvaným Sen sovy svatojánské. Program začínal v 16 hodin v Zrcadlovém sále KD a přišel nás podpořit třeba i J. W. Procházka.

Nejprve diváky hudebně naladil náš host Grit Du Alatriste s latinsky znějící písničkou a poté s písní o dracích. Následoval (od minula mírně přepracovaný) skeč Sen sovy svatojánské, s postavami elfího krále Oberona, šibala Pucka, Oberonovy ženy Titánie a Jitřenky.

 

Křtilo se opět netopýřími slzami a kmotry byli Julie Nováková a Jan Kotouč. Ani se neptejte, jakou práci nám dalo netopýra rozplakat. Julie Nováková k sudbě použila kouzelnou hůlku a popřála knize, aby se jí dařilo minimálně stejně jako Ženě se lvem a aby nezůstalo třeba jen u čtyř knih. Jan Kotouč stejně jako na křtu v Praze zavzpomínal na tzv. Rok bez léta, kdy Mary Shelleyová začala psát Frankensteina, a požehnal knize, aby oslovila hodně čtenářů a aby i všechny autorky získávaly stále více a více příznivců.

Přítomné autorky poté pověděly něco krátce o svých povídkách, o kartách a pronesly své sudby knize. Knize bylo popřáno, aby její čtenáři měli vždy ten správný nadhled a poznali, co je důležité a co ne, aby kniha nezapadla v knihovničkách, aby čtenáři milovali tajemství a aby se knížka líbila, protože autorky a editorky do ní daly své srdce. Františka byla opět odrazena od pokusu se čarovné tekutiny napít a poznamenala, že se cítí jako Obelix, kterému také odpírali čarovný nápoj. Naštěstí jí to bylo vynahrazeno přípitkem šampaňského, které bylo přichystané pro všechny účinkující.

Diváci si poté mohli zakoupit knihy a další drobnosti za festivalové ceny, popovídat krátce s autorkami či si společně zazpívat s Gritem, než se zase všichni rozprchli na další přednášky a aktivity na Festivalu Fantazie.

 

 

Na Festivalu Fantazie probíhal také třináctý ročník ankety Aeronautilus, oceňující nejvýznamnější díla žánrů sci-fi, fantasy a hororu. Velmi nás potěšilo, že do ankety byla nominována na Nejlepší povídku také jedna z našeho prvního svazku Žena se lvem, a to Případ osla canterburského od Jany Maffet Šouflové. Povídka sice nominaci neproměnila, ale stejně nás zahřálo u srdce, že byla do ankety vybrána.

Stejně tak nás potěšilo, že autorka, jejíž povídka se objeví v Ženě se sovou, získala v anketě titul Velmistr žánru. Blahopřejeme tímto Janě Rečkové, která je jednou z našich nejvíce vydávaných autorek fantastiky a obdržela již mnoho různých ocenění.

Několik z našich autorek, které jsou v projektu Lehkého fantazijna, získalo v anketách Aeronautilus ocenění již v minulosti, jmenovitě:

Kniha roku

 • 2010 Jakub D. Kočí a Františka Vrbenská: Vítr v piniích (Straky na vrbě)
 • 2014 Vilma Kadlečková: Mycelium – Jantarové oči (Argo)
 • 2015 Jana Šouflová: Svitky z londýnského mostu (Straky na vrbě)
 • 2016 Julie Nováková: Elysium (Brokilon)

Povídka roku:

 • 2013 Vilma Kadlečková: Starýma očima, za tisíc let
 • 2015 Julie Nováková: Šeré město
 • 2016 Julie Nováková: Zaříkávač lodí

Obálka roku:

 • 2010 Jana Šouflová za obálku knihy Vítr v piniích od J. D. Kočího a F. Vrbenské
 • 2012 Jana Šouflová za obálku knihy Dobrodruh 3 – Třetí triarcha od L. Medka
 • 2013 Jana Šouflová za obálku knihy Mrtvý v parovodu od V. Ríši
 • 2014 Jana Šouflová za obálku knihy Legendy: Prokleté knihovny od M. Bronce

Velmistři žánru:

 • 2015 Vilma Kadlečková (AL)

 

Více fotografií ze křtu můžete najít na našich Facebookových stránkách zde.

 

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů