Křest Ženy se sovou v Praze

V sobotu 24. 6. 2017 jsme poprvé slavnostně pokřtili čerstvě vytištěnou knihu Žena se sovou. Toto datum nebylo vybráno jen tak ledajak, ale mělo i svou čarovnou sílu. Jednalo se totiž o svatojánskou noc, oslavu letního slunovratu. Sluníčko ten den opravdu pálilo, teploty rostly nad třicet stupňů a my jsme se večer mohli zchladit ve sklepní restauraci Mandragora na Vinohradech.

Program začínal od 19 hodin a hudebně ho uvedl náš host Jiří Pobuda se dvěma písničkami. Poté následovala krátká forbína Jana Hlouška a Martina Vondráčka. Tentokrát jsme navýšili laťku a připravili veršovanou divadelní scénku na motivy samotného Shakespeara, odkazující na dnešní magickou noc – Sen sovy svatojánské. Už se děsíme, co budeme muset třeba vymýšlet na čtvrtou knihu Žena s labutí, balet?

 

Po další hudební vsuvce jsme dospěli k samotnému křtu. V čarovném flakónku jsme tentokrát měli (po loňském jednorožším mléku) další magickou tekutinu, a to netopýří slzy. Kmotry knihy byly Petra Alraune Neomillnerová a Jan Johnak Kotouč, kteří popřáli knize šťastnou cestu na knižní pulty, hodně potěšených čtenářů a ať třeba inspiruje další autorky a autory fantastiky k tomu, aby psali. Následovaly dílčí křty přítomných spisovatelek, jež zakončovala Františka Vrbenská. Autorky popřály knize, aby zpříjemňovala čtenářům chvíle příjemné samoty před usnutím, aby její čtenáři si vždy vynalézavě našli čas se do jejích řádků znovu a znovu ponořit, aby nerozlišovali ženské a mužské psaní, ale hodnotili vždy jen kvalitu díla, či třeba aby jim pomohla kniha odkrýt věci, které se zdají být zahaleny tajemstvím.

 

Františka si opět zálibně prohlížela modrou třpytivou tekutinu, ale od pokusu okoštovat byla umírněně zadržena, protože tentokrát by čarovná moc nápoje nezpůsobila pouhé zmizení, jako tomu bylo loni, ale pravděpodobně něco horšího. Poděkovala všem přítomným za jejich podporu a stejně tak i všem autorkám, ať již z prvních dvou vydaných svazků, tak i z budoucích dvou, za lásku k fantastice. Následoval závěrečný přípitek všech autorek, editorek a kmotrů. Poté se již rozproudila volná zábava a všichni se mohli posilnit u obložených míst s různými pochutinami či nakoupit knihy a další předměty.

Další křest nás čeká ještě v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie (8. 7. od 16 hod) a jeden plánujeme také na Slovensku v rámci Istroconu (15.-17. 9., přesné datum ještě dojednáváme). Prezentace knihy proběhne také v Pardubicích v rámci Gameconu/Parconu (22. 7. v 11 hod) a časem zřejmě přibudou i další.

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.