O natáčení booktraileru Sauronovy nevěsty

Tak natáčení k booktraileru nakonec klaplo! Našli se dva nadšení a talentovaní divadelníci ze Znojma, kteří se herectví věnují ve svém volném čase, a navíc jsou fandové do Pána prstenů. Dostali jsme se k nim přes naše známé v Hradci Králové. Na nás bylo dát dohromady rekvizity, což znamená pořídit třeba hraničářův vak, lovecký nůž, čutoru, křesadlo s příslušenstvím, různé kožené doplňky, plátěné pytlíky na potraviny a další věci. Jo a taky paruku :-). A samozřejmě zajistit jízdárnu, kde jsme se nakonec vyřádili nejvíc.

Vlněné přikrývky, smotané a sepnuté koženými řemínky, musely vypadat autenticky! Nechali jsme na meč, který vlastní naše ředitelka (přivezen ze Španělska), uzpůsobit kožený bandalír, aby se herci dobře nosil. Obstarali jsme i zázračnou hraničářovu mast (je zelená, voní po jehličí a opravdu léčí), opálený mosazný hrnek, jeden prsten na kožené šňůrce, pelerínu a motýlí sponu. Využila se i mapa od Martina Stehlíka, kterou jsme umístili na jemnou kůži. A došlo i na svačinku přímo na place :-).

Herci sami od svých přátel dostali zapůjčeny kostýmy, a to včetně bot. Autorka Emma Surdu připravila návrhy jednotlivých scén, avšak z původně jednoduchého scénáře, který měl působit hlavně na emoce, se nakonec stalo velké epické drama :-). Natočilo a nafotilo se mnoho krásných záběrů a nikdo nemá to srdce je vystřihnout či vymazat. Natáčelo se jeden den poblíž Znojma v několika lokalitách. Objevili jsme předobraz pro Větrovský dvůr, eriadorské pláně, opuštěný mlýn i mšenovský les, ale najít louku bez vinic bylo opravdu nadlidský úkol :-).

Původně se mělo natáčet už v červnu, ale kvůli úrazu kameramana se musel termín přeložit až na konec července. Uhodila zrovna pořádná horka, a tak herci sklidili velký obdiv, jak vydrželi celý den ve svých kostýmech (a není divu, že se usadili ve stínu, kdykoliv to šlo). Přesto si to všichni náramně užili, a to je právě ta největší (a jediná) odměna, kterou jsme si z natáčení odnesli. Nakonec, proč to jinak dělat, kdybychom se u toho dobře nebavili? Výsledek je sice amatérský, ale my jsme spokojeni.

Štítky: , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.