Nominace na ceny Akademie SFFH za rok 2016

Akademie science fiction, fantasy a hororu je české nezávislé sdružení odborníků na žánr fantastika, které bylo založené roku 1995 a jej hlavní činností je hodnocení děl těchto žánrů vydaných na českém a slovenském trhu. Hodnocení děl jak knižních, tak i souvisejích výtvarných, se děje jednou ročně. Hlasování je dvoukolové, přičemž z prvního kola (začátek roku) vycházejí nominace a z druhého pak vítěz.

Slavnostní předávání letošního 22. ročníku cen ASFFH proběhne 13. 5. 2017 ve velkém sále na knižním veletrhu Svět knihy a zváni jsou samozřejmě nejen příznivci fantastického žánru, ale široká veřejnost.

Obálka knihy Žena se lvem

Naší první vydané knize Žena se lvem se dostalo té cti být nominována na ceny Akademie SFFH za rok 2016 hned v několika kategoriích, a to:

  • Nejlepší povídková kniha
  • Nejlepší původní čes. nebo slov. kniha
  • Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena

Samozřejmě jsme takový zájem nečekali, ale děkujeme! Dokonce se setkáváme i s určitými kontroverzními názory, že je naší knize věnováno až moc pozornosti. My jsme ale přesvědčeni, že jsou témata, o kterých se má diskutovat, a pokud jsme debatu vyvolali, účel byl splněn. Jistě není bez zajímavosti, že několik autorek z prvního svazku je také v některé z kategorií nominováno, jmenovitě Vilma Kadlečková (Hlasy a hvězdy, nominace Nejlepší scifi a Nejlepší původní čes. nebo slov. kniha), Zuzana Stožická (Labute neplačú, nominace Nejlepší povídka), Jana Šouflová (obálka Neočekávané dýchánky, nominace Nejlepší dílo domácího výtvarníka) a Julie Nováková (sestavení e-booku Dream From Beyond, nominace Počin roku).

Více informací najdete v hlavním článku: Žena se lvem – o knize.

Štítky:

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.